Jake Langlois nowym graczem będzińskiego MKS-u

MKS Będzin do nadchodzących rozgrywek ligowych przystąpi w znacząco odmienionym składzie po tym, jak z zespołem pożegnała się większość zawodników. Nowym graczem będzińskiego klubu został właśnie reprezentant Stanów Zjednoczonych, Jake Langlois, który miniony rok spędził w Gi Group Monzie. Siatkarz jest drugim przyjmującym zespołu z Będzina.

 

Czas na Polskę 

 

Jake Langlois jest kolejnym zawodnikiem ze Stanów Zjednoczonych, jaki będzie miał okazję reprezentować barwy MKS-u Będzin. Do tej pory w klubie grali już Kyle Russell, a ostatnio Jonah Seif. Siatkarz minione rozgrywki ligowe spędził we włoskiej Serie A, grając dla Gi Group Monzy. Podczas całego sezonu zawodnik wchodził na boisko tylko na krótkie zmiany, zdobywając dla drużyny 36 punktów. Przyjmujący znalazł się w tegorocznym składzie reprezentacji Stanów Zjednoczonych na Ligę Narodów, gdzie z powodzeniem pokazuje swoje umiejętności na boisku. W sobotnim spotkaniu z Koreą Południową Jake Langlois wywalczył dla zespołu piętnaście punktów. Od nadchodzących rozgrywek ligowych amerykański przyjmujący będzie bronił barw MKS-u Będzin, który chce walczyć i bezpieczne utrzymanie w lidze.

 

 

Zmiana goni zmianę 

 

Z MKS-em Będzin po zakończeniu nieudanego sezonu 2017/2018 pożegnała się większość zawodników. Jeszcze w trakcie trwania rozgrywek posadę stracił trener Stelio DeRocco, którego zastąpił Gido Vermuelen i to on buduje teraz nowy zespół. Z klubu odszedł Atakujący Rafael Araujo, który pozostanie jednak w PlusLidze i będzie bronił barw ONICO Warszawa. Z drużyny odeszli także przyjmujący, Jan Klobučar i Zlatan Yordanov, a także niekwestionowany lider, Marcin Waliński. Na zmianę barw klubowych zdecydował się rozgrywający Jonah Seif, w MKS-ie Będzin pozostanie za to drugi z młodego duetu na tej pozycji, Łukasz Kozub. W nadchodzących rozgrywkach dla będzińskiego klubu grać będą również Michał Potera i Artur Ratajczak, którzy postanowili zostać w drużynie. Nowym zawodnikiem został za to Adrian Buchowski, który w minionym sezonie zajął z Indykpolem AZS-em Olsztyn czwarte miejsce.

 

 

 

Źródło: mksbedzin.pl/opracowanie własne