Vital Heynen odkrył karty na turniej w Japonii

Reprezentacja Polski ma za sobą już dwa turnieje w Siatkarskiej Lidze Narodów. W Katowicach, Krakowie i Łodzi biało-czerwoni zanotowali pięć zwycięstw i kolejne serie meczów wyjazdowych rozpoczną z dorobkiem piętnastu punktów. Trener Vital Heynen ogłosił nazwiska zawodników, którzy będą walczyć w najbliższym turnieju w Japonii.

 

Początek lepszy niż można było przypuszczać

 

Reprezentacja Polski w pierwszych dwóch turniejach Siatkarskiej Ligi Narodów na sześć spotkań wygrała pięć. W niedzielę w łódzkiej Atlas Arenie biało-czerwoni ponieśli pierwszą porażkę, ulegając po czterech setach kadrze Niemiec. Podsumowując jednak dwa turnieje w Polsce, to i tak dobry wynik Polaków przed kolejnymi turniejami w Japonii, Stanach Zjednoczonych oraz Australii. Podopieczni trenera Vitala Heynena wyjeżdżają z kraju z dorobkiem piętnastu „oczek”, cały czas zajmując pierwsze miejsce w tabeli, a w nocy z niedzieli na poniedziałek wylatują do Japonii, gdzie w piątek rozpoczną trzeci turniej. Na początek zmierzą się z reprezentacją Włoch, następnie z gospodarzami, Japończykami, a na koniec, w niedzielę, z reprezentacją Bułgarii.

 

 

Siatkarska Liga Narodów bez kapitana

 

Po turniejach w Polsce wiadomo było, że wolne dostanie Michał Kubiak. Teraz jednak dotarła do nas wiadomość, że kapitan reprezentacji Polski nie wystąpi już w tegorocznej Siatkarskiej Lidze Narodów z powodu przewlekłego zapalenia spojówek oraz zwyrodnienia obwodowego siatkówki. To uniemożliwia przyjmującemu używanie soczewek kontaktowych, a przerwa ma potrwać od 30 do 60 dni. W dalszych rozgrywkach zastąpi go Marcin Komenda. Funkcję kapitana reprezentacji Polski będzie natomiast pełnił Mateusz Bieniek.

 

 

Poniżej przedstawiamy skład reprezentacji Polski na turniej w Japonii:

 

Atakujący: Dawid Konarski, Łukasz Kaczmarek, Damian Schulz

Środkowi: Piotr Nowakowski, Bartłomiej Lemański, Mateusz Bieniek

Przyjmujący: Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Bartosz Kwolek, Bartosz Bednorz

Rozgrywający: Marcin Komenda, Fabian Drzyzga

Libero: Michał Żurek, Paweł Zatorski

 

 

 

Źródło: http://www.pzps.pl / opracowanie własne