Szereg zmian w MKS-ie Będzin

MKS Będzin w rozgrywkach 2017/2018 długo był zagrożony bezpośrednim spadkiem z PlusLigi, a następnie koniecznością gry w barażach. Ostatecznie będzinianie zakończyli sezon na trzynastym miejscu, a przed startem kolejnego klub przejdzie szereg zmian. Do tej pory z klubem pożegnało się już pięciu zawodników. 

 

MKS Będzin do rozgrywek 2018/2019 przystąpi w znacząco zmienionym składzie w porównaniu do minionego. Z klubem do tej pory pożegnało się już pięciu zawodników, a nie jest powiedziane, że jest to już koniec rozstań. Drużynę opuścił Rafael Araujo, który znalazł już nowego pracodawcę i będzie występował  w ONICO Warszawa, o czym pisaliśmy TUTAJ. W Będzinie nie będzie już grał również Marcin Waliński, jeden z liderów zespołu w minionych rozgrywkach, który często odwracał losy spotkań. MKS Będzin opuszczą także Bułgar Zlatan Yordanov i Słoweniec Jan Klobučar. 27-letni Bułgar trafił do będzińskiego zespołu w styczniu 2017 roku, rozgrywając w jego barwach 42 spotkania. Z kolei, o rok młodszy od niego, Słoweniec dołączył do MKS-u jedenaście miesięcy później, pojawiając się na boisku w 19 meczach. Żadnemu z wymienionych zawodników niestety nie udało się na stałe zadomowić w wyjściowym składzie zagłębiowskiej drużyny. Z zespołu odchodzi także amerykański rozgrywający Jonah Seif, który dużą część rozgrywek występował w podstawowym składzie.

 

 

W drużynie pozostaną za to libero Michał Potera i środkowy Artur Ratajczak, którzy na stałe zadomowili się w wyjściowej szóstce zespołu z Będzina.„Jestem bardzo zadowolony z przedłużenia współpracy. Czuję się związany z klubem z Będzina. Mamy świadomość, pewnych ograniczeń, ale wierzę, że mądrymi ruchami transferowymi uda nam się stworzyć zespół walczący i sprawiający niespodzianki, ku uciesze naszych kibiców” – powiedział po podpisaniu nowego kontraktu kapitan będzińskiego zespołu, Artur Ratajczak. MKS Będzin nadal będzie prowadzony przez Gido Vermuelena, który na stanowisku zastąpił Stelio DeRocco. Celem drużyny w kolejnych rozgrywkach na pewno będzie poprawa wyniku z sezonu 2017/2018, by bez problemów utrzymać się w PlusLidze.

 

 

 

Źródło: mksbedzin.pl/opracowanie własne