Jochen Schöps i Szymon Romać przenoszą się do Francji

Dwaj atakujący, którzy w minionych rozgrywkach występowali w PlusLidze, w kolejnym sezonie zagrają w lidze francuskiej. Jochen Schöps dołączył do zespołu Stade Poitevin Volley-Beach, który rywalizuje w Ligue A. Do Francji, ale do Ligue B, przeniósł się również Szymon Romać, który ostatni sezon spędził w PGE Skrze Bełchatów.

 

Czas na Francję

 

Jochen Schöps do tej pory podczas swojej kariery miał możliwość występowania w wielu ligach, gdzie bronił barw różnych klubów. W sezonie 2002/2003 atakujący grał w Niemczech dla VC Olympia, a następnie przeniósł się do VfB Friedrichshafen, gdzie spędził cztery lata. Kolejnym przystankiem w karierze Niemca była Rosja, gdzie przez pięć sezonów występował dla Iskry Odincowo. W 2012 roku Jochen Schöps zdecydował się podpisać kontrakt w PlusLidze, wybierając ofertę Asseco Resovii Rzeszów. Z rzeszowskim klubem siatkarz zdobył dwa mistrzostwa i dwa wicemistrzostwa Polski oraz Superpuchar kraju. Na koncie Niemca jest również srebro Ligi Mistrzów z 2015 roku. Po zakończeniu rozgrywek na szóstym miejscu Jochen Schöps opuszcza PlusLigę i przenosi się do Ligue A, gdzie będzie bronił barw Stade Poitevin Volley-Beach.

 

 

Nowa przygoda

 

Na wyjazd do Francji zdecydował się również Szymon Romać, dla którego będzie to pierwsza zagraniczna przygoda w karierze. W latach 2008-2010 atakujący grał dla Cerradu Czarnych Radom, a następnie na rok przeniósł się do Cuprum Lubin. W latach 2012-2014 siatkarz grał dla Energetyka Jaworzno, by na kolejne dwa sezony wrócić do Lubina. W rozgrywkach 2016/2017 zawodnik został wypożyczony do LOTOSU Trefla Gdańsk, a następnie związał się rocznym kontraktem z PGE Skrą Bełchatów. Atakujący wywalczył z bełchatowianami Superpuchar oraz mistrzostwo Polski, ale nie zostanie w klubie na kolejny sezon. Podczas rozgrywek 2017/2018 siatkarz pełnił głównie rolę zmiennika, najczęściej jednak wchodził tylko na krótkie zmiany w miejsce Mariusza Wlazłego lub jedynie na zagrywkę. Szymon Romać zdecydował się na opuszczenie Polski i postanowił spróbować swoich sił we Francji. Wybór atakującego padł na Ligue B, gdzie będzie bronił braw Cambrai VB.

 

 

 

Źródło: spvb.net/opracowanie własne