Bruno Rezende: „Jesteśmy Brazylią i musimy starać się wygrywać każde spotkanie”

Reprezentacja Brazylii pierwszy weekend Ligi Narodów zakończyła z dwoma zwycięstwami i jedną porażką na koncie. Taki wynik jest dobrym osiągnięciem, ale Brazylijczycy cały czas muszą dużo pracować nad swoją formą, by uplasować się w najlepszej szóstce. „Cały czas musimy dużo trenować” – mówi Bruno Rezende.

 

Mogło być lepiej

 

Reprezentacja Brazylii podczas pierwszego weekendu Ligi Narodów wygrała dwa na trzy spotkania, ulegając tylko Włochom. Kapitan Canarinhos uważa jednak, że jego drużyna nie może być zadowolona z tego, jaki poziom zaprezentowała szczególnie w dwóch pierwszych meczach. Na tym etapie rozgrywek wszystkie zespoły jednak notują wahania formy i testują nowe zagrania, przez co trudno jest utrzymać dobry styl na przestrzeni całego pojedynku. „Myślę, że nie możemy być zadowoleni z naszej postawy w meczu z Włochami, podobnie z tego z Niemcami. Zdajemy sobie sprawę z tego, że musimy poprawić swoją grę. Jesteśmy dopiero na początku Ligi Narodów i musimy utrzymać tempo ulepszania naszych zagrań, bo to będzie kluczowe. Cały czas musimy dużo trenować i starać się dobrze wprowadzić każdego w rytm meczowy. To jest właśnie to, co próbujemy zrobić od początku przygotowań” – powiedział rozgrywający brazylijskiej kadry, Bruno Rezende. Dla reprezentacji Brazylii na ten moment najważniejszy jest jeden, podstawowy cel, czyli awans do turnieju finałowego Ligi Narodów rozgrywanego we Francji. „Musimy awansować do Final Six. To jest to co musimy zrobić i przede wszystkim nasz podstawowy cel na ten moment” – podsumował Bruno Rezende.

 

 

Najważniejsze będą mistrzostwa

 

Reprezentację Brazylii oprócz występów w Lidze Narodów czekają również mistrzostwa świata, które we wrześniu tego roku rozgrywane będą we Włoszech i Bułgarii. To właśnie ten turniej jest imprezą docelową graczy z Ameryki Południowej, którzy będą chcieli zdobyć na nim tytuł najlepszej drużyny globu. „Myślę, że Liga Narodów jest etapem przygotowań do mistrzostw świata. To ciężki turniej, o którym można powiedzieć wiele w kwestii organizacji, ale mistrzostwa świata też będą trudne i trzeba się do nich dobrze przygotować” – wyjaśnia Bruno Rezende. Skupienie się na wrześniowych zawodach nie oznacza jednak, że Liga Narodów będzie potraktowana jedynie treningowo. „Zdecydowanie mistrzostwa świata będą ważniejsze niż Liga Narodów. Jesteśmy Brazylią i musimy starać się wygrywać każde spotkanie” – zakończył Bruno Rezende.

 

 

 

Z Bruno Rezende rozmawiała Olga Król