Jason DeRocco: „Musimy się skupić przed kolejnym meczem”

W pierwszym meczu Siatkarskiej Ligi Narodów reprezentacja Kanady uległa Rosjanom i chociaż początek spotkania zapowiadał wyrównaną walkę, to w kolejnych odsłonach Kanadyjczycy nie byli w stanie zatrzymać rywali. „Byliśmy dobrze przygotowani, ale nie zrealizowaliśmy założonego planu” – powiedział po meczu Jason DeRocco.

 

Zadecydowały szczegóły

 

Zawodnicy z Kanady podkreślają, że przed tym starciem ćwiczyli wiele wariantów, które mogły się pojawić w trakcie spotkania. Dodatkowo zespół skupiał się na poprawie gry w bloku, co w spotkaniach przeciwko Rosjanom często jest kluczowym elementem. „Jeśli patrzę wstecz, wiele rzeczy ćwiczyliśmy na treningach, kiedy tworzyliśmy taktykę na ten mecz. Przed spotkaniem skupiliśmy się też na wyeliminowaniu błędów w bloku, które mogły zrobić różnicę” – mówił Jason DeRocco. Przez większą część pierwszego seta grę kontrolowali podopieczni Stephane’a Antigi, lecz w końcówce więcej cierpliwości zachowali Rosjanie, którzy później nie pozwolili wrócić Kanadyjczykom do gry. W kanadyjskim zespole problem sprawiały mocne zagrywki rywali, uniemożliwiające dokładne przyjęcie i wyprowadzenie ataku. Przed kolejnymi spotkaniami Kanadyjczycy mają więc nad czym pracować. „Nie zagraliśmy wystarczająco silnie, nasz blok nie był wystarczająco wysoki. Natomiast rywale dobrze zagrali blokiem oraz zagrywką, której często nie byliśmy w stanie utrzymać. To są rzeczy, które będziemy musieli przeanalizować i poprawić” – ocenił przyjmujący.

 

 

Walczyć i wygrywać

 

Kanadyjscy siatkarze muszą szybko wyciągnąć wnioski z pojedynku z reprezentacją Rosji, bo już dzisiaj rozegrają kolejne spotkanie. „Teraz musimy się skupić przed kolejnym meczem i dobrze przygotować się do pojedynku z Koreą Południową”– powiedział Jason DeRocco. Oprócz kolejnych zwycięstw kanadyjscy zawodnicy chcą nabierać jak najwięcej doświadczenia, co będzie procentowało w następnych spotkaniach. „Jeśli tylko byłoby to możliwe, to chcielibyśmy wygrywać każdy mecz i wierzę, że jest to możliwe. Chcemy zbudować drużynę, zdobywać kolejne doświadczenie i podnosić umiejętności. To wszystko może nam pomóc w kolejnych spotkaniach” – zakończył przyjmujący reprezentacji Kanady.

 

 

 

Źródło: Informacja własna