Z Bełchatowa do Gdańska. Marcin Janusz rozgrywającym Trefla

Marcin Janusz po trzech sezonach spędzonych w PGE Skrze Bełchatów postanowił zrobić kolejny krok w swojej karierze i po wywalczeniu mistrzostwa Polski zmienia barwy klubowe. Rozgrywający od następnych rozgrywek będzie reprezentował brązowego medalistę, Trefla Gdańsk, który przechodzi kolejną poważną przebudowę.

 

Czas być pierwszym

 

Marcin Janusz w sezonie 2011/2012 występował w PGE Skrze Bełchatów, a po roku został wypożyczony do AZS-u Częstochowa, by tam mógł nabierać doświadczenia. Rozgrywający po pobycie w Częstochowie nabył nowych umiejętności i przede wszystkim ogrania na plusligowych parkietach, co ułatwiło mu radzenie sobie z presją. Sezon 2014/2015 Marcin Janusz spędził w Effectorze Kielce, gdzie był pierwszym rozgrywającym, co pozwoliło mu na nabranie pewności siebie i nabranie doświadczenia. Po roku spędzonym w Kielcach rozgrywający stanął przed szansą i zarazem dużym wyzwaniem i dołączył do PGE Skry Bełchatów. Od 2015 roku Marcin Janusz grał w bełchatowskiej drużynie, gdzie pojawiał się na boisku rzadziej niż w poprzednich klubach, ale dobrze radził sobie podczas trudnych spotkań. Więcej okazji do gry Marcin Janusz otrzymał w sezonie 2017/2018, kiedy poważnej kontuzji nabawił się pierwszy rozgrywający Grzegorz Łomacz. Młody gracz na tyle dobrze pokazał się w Pucharze Polski, że został wybrany najlepszym rozgrywającym tego turnieju. Siatkarz po zakończeniu sezonu i wywalczeniu mistrzostwa Polski zdecydował jednak, że od następnych rozgrywek nie będzie grał dla PGE Skry Bełchatów i przenosi się do Trefla Gdańsk. Umowa z gdańskim klubem została podpisana na dwa lata.

 

 

Będą zmiany

 

W Treflu Gdańsk po zakończeniu rozgrywek 2017/2018 zajdą spore zmiany na praktycznie każdej pozycji. Marcin Janusz w zespole zastąpi kanadyjskiego rozgrywającego TJ’a Sandersa, ale nie będzie to jedyna rotacja w klubie. W Gdańsku nie zobaczymy już Damiana Schulza i Mateusza Miki, którzy najprawdopodobniej przeniosą się do Rzeszowa, a także Dana McDonnella, Brada Guntera, o czym pisaliśmy TUTAJ. Gdański klub zakontraktował już jednak dwóch atakujących, którzy będą występować w zespole od kolejnych rozgrywek.

 

 

 

Źródło: sport.trfel.com/opracowanie własne