Z Zawiercia do Rzeszowa. Amerykanin nowym graczem Asseco Resovii

David Smith od rozgrywek 2016/2017 występuje w PlusLidze. Amerykański środkowy w ostatnim sezonie grał w barwach Aluronu Virtu Waty Zawiercie, z którą wywalczył dziewiątą lokatę. Po zakończeniu rozgrywek  z zespołem pożegnało się kilku zawodników, między innymi David Smith, który w sezonie 2018/2019 będzie reprezentował Asseco Resovię Rzeszów.

 

Przygoda w Polsce trwa

 

David Smith jest jednym z filarów reprezentacji Stanów Zjednoczonych, z którą w 2016 roku  wywalczył brązowy medal Igrzysk Olimpijskich. W sezonie 2010/2011 środkowy występował w lidze hiszpańskiej, gdzie zdobył wicemistrzostwo kraju, po czym w latach 2011-2016 grał we francuskim Tours VB, z którym kilkukrotnie sięgał po mistrzostwo kraju. Po zakończeniu przygody we Francji David Smith związał się z Cerradem Czarnymi Radom, z którym na koniec sezonu 2016/2017 zajął siódmą lokatę. W rozgrywkach 2017/2018 amerykański środkowy bronił barw plusligowego beniaminka, Aluronu Virtu Warty Zawiercie, gdzie obok Grzegorza Boćka był największą gwiazdą. Celem zawierciańskiego zespołu było utrzymanie w siatkarskiej ekstraklasie, jednak dzięki dobrej grze i woli walki drużyna zajęła dziewiąte miejsce. Po dobrym sezonie w wykonaniu zarówno całego zespołu, jak i samego Davida Smitha, amerykański środkowy pożegnał się z zawierciańskim zespołem i w nadchodzącym sezonie będzie reprezentował inny plusligowy klub. David Smith podpisał kontrakt z Asseco Ressovią Rzeszów, gdzie o miejsce w wyjściowej szóstce mierzyć się będzie między innymi z Bartłomiejem Lemańskim.

 

 

Wrócić na szczyt

Po latach walki o medale Asseco Resovia Rzeszów sezon 2017/2018 zakończyła dopiero na szóstej pozycji, co jest niezadawalającym wynikiem zarówno dla zespołu jak i dla kibiców. Po zakończeniu sezonu z zespołem rozstało się kilkoro siatkarzy, między innymi: Elviss Krastins czy Paweł Rusek. W kolejnych rozgrywkach rzeszowski klub chce wrócić na szczyt i walczyć o kolejne mistrzostwo Polski, budując silny i zbilansowany zespół.

 

 

Źródło: Informacja własna