Paweł Rusek na dwa lata w Jastrzębskim Węglu

Rynek transferowy ruszył w pełni, a do nas napływają kolejne informacje o zmianach barw klubowych. Paweł Rusek to kolejny gracz, który po sezonie 2017/2018 rozstał się z drużyną Asseco Resovii Rzeszów. W przez kolejne dwa sezony libero będzie występował w szeregach ekipy Jastrzębskiego Węgla, do której powraca po sześciu latach.

 

Przygoda zakończona po roku

 

Paweł Rusek ostatni sezon spędził w barwach Asseco Resovii Rzeszów, dla której minione rozgrywki ligowe nie należały do satysfakcjonujących. Rzeszowianie w ćwierćfinale przegrali trzymeczową rywalizację z ekipą Indykpolu AZS-u Olsztyn, a następnie po takiej samej ilości spotkań ulegli ekipie Jastrzębskiego Węgla w rywalizacji o piąte miejsce. W rezultacie sezon 2017/2018 zakończyli na szóstej pozycji, co dla klubu z Podkarpacia jest najgorszym wynikiem na przestrzeni ostatnich lat. Nie ulegało więc wątpliwościom, że w drużynie dojdzie do sporych zmian, a jedną z nich jest zakończenie współpracy z Pawłem Ruskiem. Od przyszłego sezonu 35-letni libero będzie występował w barwach Jastrzębskiego Węgla – pogromcy jego ostatniego zespołu.

 

 

Po sześciu latach do Jastrzębia-Zdroju

 

Dla Pawła Ruska występy w klubie z Jastrzębia-Zdroju nie będą niczym nowym. Siatkarz spędził tam znaczną część swojej siatkarskiej kariery, bowiem występował w tej drużynie w latach 2004-2012. W tym czasie z Jastrzębskim Węglem zdobył trzy srebrne medale mistrzostw Polski (sezon 2005/2006, 2006/2007, 2009/2010) oraz jeden brązowy krążek (sezon 2008/2009), a ponadto w 2010 roku wywalczył z klubem Puchar Polski, zostając uhonorowanym nagrodą dla najlepiej broniącego turnieju. Sukcesy z jastrzębianami odniósł również na arenie międzynarodowej. W 2009 roku zajął z klubem drugie miejsce w rozgrywkach o Puchar Challenge, odbierając także nagrodę dla najlepszego przyjmującego turnieju finałowego. W 2011 roku wywalczył zaś z drużyną srebrny medal podczas Klubowych Mistrzostw Świata. Po długiej przygodzie w Jastrzębiu-Zdroju przeniósł się do ekipy ówczesnego LOTOSU Trefla Gdańsk, gdzie spędził dwa lata (2012-2014). Następnie przez trzy sezony występował w zespole Cuprum Lubin (2014-2017), skąd przeniósł się do Rzeszowa. Teraz powraca do Jastrzębskiego Węgla walczyć od odbudowanie pozycji drużyny w kolejnym sezonie. Doświadczenie Pawła zdobyte zarówno w lidze, jak i na arenie międzynarodowej będzie dla nas bardzo przydatne. Myślę, że na pozycji libero będzie on dobrym wsparciem dla Kuby Popiwczaka, który jest młody, wciąż się rozwija i może być jednym z najlepszych na tej pozycji w Polsce – mówi Ferdinando De Giorgi, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

 

 

Szereg zmian na Śląsku

 

Do dużych roszad doszło również w składzie Jastrzębskiego Węgla. Z zespołem pożegnało się wielu zawodników, o czym pisaliśmy TUTAJ, a włodarze klubu szybko zaczęli szukać ich zastępców. Na powrót do Polski i dołączenie do piątej drużyny minionych rozgrywek zdecydował się Dawid Konarski, polski kierunek obrał również przyjmujący Christian Fromm. Po raz kolejny w PlusLidze zagra także francuski gracz, Julien Lyneel, który wcześniej grał dla Asseco Resovii Rzeszów. Zmiany w Jastrzębskim Węglu zaszły również na pozycji środkowego, do drużyny dołączyli dwaj doświadczeni gracze, Piotr Hain i Dawid Gunia, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

 

 

Źródło: Informacja własna/jastrzebskiwegiel.pl