Pięciu graczy opuszcza Łuczniczkę Bydgoszcz

Łuczniczka Bydgoszcz wygrała rywalizację barażową o pozostanie w PlusLidze i jest w trakcie kompletowania składu na kolejne rozgrywki. Włodarze klubu właśnie poinformowali, że pięciu graczy opuści szeregi bydgoskiego klubu. W przyszłym sezonie nie zobaczymy Mateusza Sacharewicza, Metodiego Ananieva, Edgardo Goasa, Yevgeni Gorchaniuka i Krzysztofa Bieńkowskiego.

 

Po dwóch latach gry z bydgoskim klubem żegna się środkowy Mateusz Sacharewicz, który w minionych rozgrywkach PlusLigi brylował w rankingach zawodników na swojej pozycji i zyskiwał pochwały od trenerów. Z końcem maja wygasają również kontrakty trzech zagranicznych graczy: Metodiego Ananieva, Yevgeni Gorchaniuka i Edgardo Goasa. W barwach Łuczniczki Bydgoszcz nie zagra także wypożyczony z ZAKSY Kedzierzyn-Koźle – Krzysztof Bieńkowski.

 

 

Mateusz Sacharewicz do bydgoskiego zespołu dołączył przed sezonem 2016/2017. Wówczas zdobył dla drużyny 214 punktów, w tym aż 81 blokiem. Środkowy okazał się wówczas najlepiej blokującym zawodnikiem PlusLigi. W minionym sezonie został wybrany wicekapitanem zespołu. Dobra postawa siatkarza została zauważona przez większość plusligowych szkoleniowców, którzy podkreślali, że jest to jeden z najlepszych i najskuteczniej blokujących polskich środkowych.

 

 

Metodi Ananiev i Edgardo Goas do Łuczniczki Bydgoszcz dołączyli przed minionym sezonem. Bułgar wystąpił w 34 meczach, zdobywając łącznie 373 punkty. Goas był podstawowym rozgrywającym zespołu, kreując jego grę. W styczniu w meczu z ONICO Warszawa zadebiutował Yevgeni Gorchaniuk, dla którego była to pierwsza przygoda z polską ligą. Przyjmujący zagrał w 20 pojedynkach, zapisując na swoim koncie 181 punktów.

 

 

Z zespołem żegna się również rozgrywający Krzysztof Bieńkowski do Łuczniczki Bydgoszcz został wypożyczony z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, rozgrywając w barwach bydgoskiego klubu czternaście spotkań.

 

 

Włodarze Łuczniczki Bydgoszcz zapewniają równocześnie, że cały czas prowadzą rozmowy z zawodnikami, którzy mają wzmocnić drużynę w przyszłym sezonie. Na razie nie wiadomo, kto dołączy do bydgoskiego klubu.

 

 

 

Źródło: luczniczkabydgoszcz.pl/opracowanie własne