Barthélémy Chinenyeze wraca do Francji

Barthélémy Chinenyeze dołączył do Asseco Resovii Rzeszów jako transfer medyczny w związku z kontuzją Bartłomieja Lemańskiego. Środkowy otrzymał kilka okazji do gry i prezentował wysoki poziom, wiadomo jednak, że w nadchodzących rozgrywkach nie będzie występował dla rzeszowskiego klubu, spędzi je bowiem w Tours VB. 

 

Wymuszona zmiana 

 

Barthélémy Chinenyeze dołączył do Asseco Resovii Rzeszów na początku marca, czyli poza okienkiem transferowym. Francuz został jokerem medycznym rzeszowskiego klubu w związku z kontuzją Bartłomieja Lemańskiego, jakiej nabawił się na początku lutego. Barthélémy Chinenyeze podczas swojego pobytu w Asseco Resovii pojawił się na boisku w 38 setach, zdobywając w nich 81 punktów, często w kluczowych momentach partii. Umowa z zawodnikiem obowiązywała do końca rozgrywek 2017/2018, ale istniała w niej możliwość przedłużenia na kolejne dwa sezony. Środkowy nie ukrywał, że chciałby wrócić do ligi francuskiej, włodarze Asseco Resovii starali się jednak namówić go do przedłużenia kontraktu i wypożyczyć zawodnika na rok, właśnie do ligi francuskiej, a następnie sięgnąć po niego w sezonie 2019/2020. Dzisiaj stało się jasne, że Barthélémy Chinenyeze kolejny rok spędzi w Tours VB.

 

Dobra postawa francuskiego środkowego zyskała uznanie w oczach szkoleniowca reprezentacji Francji, Laurenta Tillie, który powołał go do kadry na Ligę Narodów.

 

 

 

Źródło: informacja własna