Pięciu zawodników opuszcza Indykpol AZS Olsztyn

Indykpol AZS Olsztyn zakończył sezon 2017/2018 na czwartym miejscu, co przez zarząd drużyny jest traktowane jako duże osiągnięcie. W kolejnych rozgrywkach w szeregach olsztyńskiego klubu nie zobaczymy jednak pięciu zawodników, a część z nich znalazła już nowych pracodawców. Z podjęciem decyzji wstrzymuje się Daniel Pliński.

 

Z olsztyńskim zespołem po zakończeniu rozgrywek żegnają się Blake Scherhoorn, Adrian Buchowski, Łukasz Makowski oraz Jakub Kochanowski, który dołączył do PGE Skry Bełchatów i Tomas Rousseaux, nowy gracz GKS-u Katowice.

 

Blake Scherhoorn dołączył do Indykpolu AZS-u Olsztyn przed sezonem 2017/2018 i był to jego pierwszy zawodowy kontrakt, do tej pory bowiem występował tylko w lidze akademickiej. W turniejach przedsezonowych rozgrywanych przez olsztynian kanadyjski przyjmujący w większości spotkań występował w podstawowym składzie, dobrze radząc sobie zarówno w przyjęciu, jak i ataku. W trakcie rozgrywek ligowych jednak Blake Scherhoorn nie miał wielu okazji do pokazania swoich możliwości na parkiecie i wchodził głównie na zmiany zadaniowe, na przestrzeni sezonu zdobywając 35 punktów. W nadchodzących rozgrywkach kanadyjski przyjmujący nie będzie już bronił barw olsztynian i zagra najprawdopodobniej w lidze francuskiej.

 

 

Łukasz Makowski występował w Olszynie przez ostatnie dwa sezony i również wchodził głównie na zmiany zadaniowe. Rozgrywający otrzymywał także okazję na dłuższe fragmenty gry, w większości spotkań pełniąc jednak rolę zmiennika. W ostatnich rozgrywkach siatkarz pojawił się na parkiecie w 35 setach, nie zdobywając żadnego punktu.

 

 

Z Indykpolem AZS-em Olsztyn żegna się również Adrian Buchowski, który spędził w klubie dwa lata. Przyjmujący, podobnie jak Kanadyjczyk pełnił głównie rolę zmiennika, najczęściej wchodząc na boisko, by poprawić przyjęcie lub w pole serwisowe. Siatkarz podczas minionego sezonu pojawił się na parkiecie w 82 setach, zdobywając w nich 122 „oczka”. Adrian Buchowski nie był jednak zadowolony z pełnienia roli wyłącznie zmiennika i po zakończeniu sezonu 2017/2018 postanowił zmienić klub, ale najprawdopodobniej pozostanie w PlusLidze.

 

 

Z Olsztyna odchodzi uważany za jednego z najlepszych polskich środkowych Jakub Kochanowski, który w PGE Skrze zastąpił Srećko Lisinaca, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

Nowego pracodawcę ma również belgijski przyjmujący Tomas Rousseaux, który w Indykpolu AZS-ie Olsztyn był podstawowym zawodnikiem. Belg od następnego sezonu będzie bronił barw GKS-u Katowice, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

 

 

Źródło: indykpolazs.pl/opracowanie własne