Kawika Shoji nowym graczem rzeszowskiego klubu

Asseco Resovia Rzeszów po sezonie 2017/2018, w którym zajęła szóste miejsce, stara się wzmocnić skład. W związku z tym włodarze rzeszowskiego klubu postanowili zakontraktować doświadczonego amerykańskiego zawodnika i do drużyny dołączy Kawika Shoji, który o miejsce w wyjściowej szóstce rywalizował będzie z Rafaelem Redwitzem.

 

Czas na PlusLigę

 

Kawika Shoji w swoim dorobku może pochwalić się występami w sześciu ligach. W latach 2007-2010 rozgrywający grał w amerykańskiej lidze akademickiej dla uniwersytetu ze Stanfordu. W sezonie 2010/2011 Amerykanin dołączył do fińskiego Isku Volley Tampere i swoją profesjonalną karierę rozpoczął od wywalczenia mistrzostwa kraju. Kolejnym krokiem Kawiki Shoji’a była niemiecka Bundesliga, gdzie występował w SCC Berlin w latach 2011-2015. W tym czasie Amerykanin do swojego dorobku dołożył trzy mistrzostwa i jedno wicemistrzostwo Niemiec oraz brązowy medal Ligi Mistrzów z 2015 roku. Sezon 2015/2016 amerykański gracz spędził w Turcji, gdzie grał dla Arkasu Izmir i zdobył brązowy krążek mistrzostw kraju. Rozgrywki 2016/2017 to dla Kawiki Shoji’a pobyt w rosyjskim Lokomotivie Novosybirsk, który poprowadził do brązu mistrzostw kraju. Ostatni rok Amerykanin spędził w Serie A, grając dla Gi Group Monzy, z którą grał o piąte miejsce. Kawika Shoji jest również reprezentantem Stanów Zjednoczonych i ma na swoim koncie dość pokaźny dorobek medalowy wywalczony na najważniejszych turniejach, w tym brąz Igrzysk Olimpijskich 2016. Teraz amerykański rozgrywający zdecydował się na przyjęcie oferty z PlusLigi, gdzie na dwa lata dołączy do Asseco Resovii Rzeszów.

 

 

Wrócić na szczyt

 

Asseco Resovia Rzeszów rozgrywek 2017/2018 nie może zaliczyć do udanych, ponieważ nie zakwalifikowała się do półfinału, co uniemożliwiło walkę o medale. Rzeszowianie w nadchodzącym sezonie chcą wrócić na ligowy szczyt, w czym mają pomóc wzmocnienia składu. Z Asseco Resovią pożegnało się kilku zawodników, o czym pisaliśmy TUTAJ, ale włodarze klubu zadbali o to, by w ich miejsce pojawili się wartościowi gracze. Rzeszowska drużyna informacje transferowe rozpoczęła od zakontraktowania Rafaela Redwitza, który wraca do Rzeszowa, o czym przeczytacie TUTAJ. Na przedłużenie kontraktu zdecydował się za to polski środkowy Dawid Dryja. Włodarze klubu starają się również zatrzymać Barthélémy’ego Chinenyeze, którego chcieliby wypożyczyć na rok do ligi francuskiej.

 

 

 

Źródło: assecoresovia.pl/opracowanie własne