Heynen podał 21-osobowy skład reprezentacji

Szkoleniowiec polskiej reprezentacji, Vital Heynen, podał 21-osobowy skład biało-czerwonych na Siatkarską Ligę Narodów. Część wyborów belgijskiego trenera była niestety podyktowana problemami zdrowotnymi niektórych zawodników, ale trener zdecydował, że pozostali gracze pozostaną do jego dyspozycji na wypadek kolejnych kontuzji.

 

Problemy z niektórymi kadrowiczami pojawiły się jeszcze przed przyjazdem na zgrupowanie do Spały. Podczas badań kontrolnych okazało się, że Mateusz Masłowski, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Kacper Piechocki i Łukasz Kozub nie będą w pełni brali udziału w pracy z kadrą, o czym pisaliśmy TUTAJ. Podczas spotkania z dziennikarzami trener Vital  Heynen podkreślał, że obecna formuła Ligi Narodów jest zabójcza dla zawodników, którzy nie będą mieli miejsca na odpoczynek i jest to proszenie się o kontuzje. Te pojawiły się jednak już wcześniej i pokrzyżowały plany szkoleniowca co do składów kadry na poszczególne turnieje Ligi Narodów. Urazu wymagającego operacji nabawił się bowiem Damian Wojtaszek, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

Trener Vital Heynen podał właśnie 21-osobowy skład reprezentacji na Ligę Narodów, ponieważ takie wymagania ma FIVB. Zgodnie z regulacjami jednak, w razie potrzeb medycznych selekcjoner będzie mógł korzystać z pełnej listy 26 zawodników. Stąd w rezerwie pozostaje również pięciu kadrowiczów, którzy będą objęci systemem treningowym i ewentualnie startowym w ramach Siatkarskiej Ligi Narodów.

 

W porównaniu z pierwszą selekcją, z listy 26 nazwisk skreśleni zostali Marcin Komenda, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Damian Wojtaszek i Jan Nowakowski. Szkoleniowiec w czasie Ligi Narodów pozostaje więc z czterema środkowymi, pięcioma atakującymi, trzema rozgrywającymi, dwoma libero i sześcioma przyjmującymi. Zmiany w składzie mogą zachodzić jedynie w przypadku kontuzji któregoś z 21 graczy z pierwszej kadry.

 

 

Już w najbliższą sobotę polska Polski zadebiutuje pod wodzą nowego szkoleniowca w meczu sparingowym z reprezentacją Kanady.

 

 

21-osobowy skład reprezentacji Polski:

 

Atakujący: Dawid Konarski, Maciej Muzaj, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek, Damian Schulz

 

Rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Fabian Drzyzga, Marcin Janusz

 

Przyjmujący: Michał Kubiak, Artur Szalpuk, Bartosz Kwolek, Mateusz Mika, Bartosz Bednorz, Aleksander Śliwka

 

Środkowi: Jakub Kochanowski, Bartłomiej Lemański, Mateusz Bieniek, Piotr Nowakowski

 

Libero: Paweł Zatorski, Kacper Piechocki, Michał Żurek

 

 

Do dyspozycji szkoleniowca pozostają:

Marcin Komenda, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Damian Wojtaszek, Jan Nowakowski

 

 

W przygotowaniach kadry do kolejnych imprez sezonu uczestniczyć będą także:

Łukasz Kozub, Mateusz Masłowski

 

 

 

Źródło: pzps.pl/opracowanie własne