Yenisey Krasnoyarsk rośnie w siłę. Marechal i Carroll zagrają w Rosji

Australijski atakujący Paul Carroll, który stanie siedem sezonów spędził w Berlinie oraz francuski przyjmujący Nicolas Marechal od następnych rozgrywek ligowych będą występowali w rosyjskiej Superlidze. Jak podaje menedżer zawodników, obydwaj będą bronili barw Yenisey’a Krasnoyarsk, którego szkoleniowcem został Ljubomir Travica. 

 

Kolejna liga do zdobycia

 

Paul Carroll w swojej karierze miał już okazję bronić barw klubów z wielu lig. W latach 2006-2009 siatkarz grał w Stanach Zjednoczonych dla Uniwersytetu Pepperdine, a następnie na rok przeniósł się do włoskiego Volley Forli. W rozgrywkach 2010/2011 australijski atakujący zdecydował się na przyjęcie oferty Generali Unterhaching, z którym wywalczył brąz mistrzostw kraju i Puchar Niemiec. Kolejnym krokiem w karierze siatkarza było Berlin Recycling Volleys, gdzie występował w latach 2011-2018. Z drużyną ze stolicy Niemiec Paul Carroll odnosił największe sukcesy w swojej karierze. Australijczyk ma na swoim koncie sześć tytułów mistrza kraju oraz jeden wicemistrzowski z 2015 roku, a także Puchar Niemiec i brązowy medal Ligi Mistrzów z 2015 roku i Puchar CEV zdobyty rok później. Po zakończeniu rozgrywek 2017/2018 Paul Carroll postanowił spróbować swoich sił w lidze rosyjskiej, a jego wybór padł na Yenisey Krasnoyarsk.

 

 

Na podbój Rosji

 

Nicolas Marechal miał już okazję występować w wielu ligach, największe sukcesy odnosząc jednak w Polsce. Po wyjeździe z Francji, gdzie wywalczył mistrzostwo w 2011 roku oraz dwa wicemistrzostwa w latach 2009 i 2011, postanowił spróbować swoich sił w PlusLidze. Przyjmujący dołączył do Jastrzębskiego Węgla, z którym zdobył Superpuchar Polski, brąz mistrzostw kraju oraz Ligi Mistrzów. Po roku spędzonym na Śląsku Francuz na dwa lata przeniósł się do PGE Skry Bełchatów, z którą wywalczył dwa brązowe medale PlusLigi oraz Puchar Polski. Po opuszczeniu Polski Nicolas Marechal podpisał umowę z tureckim BBSK Stambuł, a przed sezonem 2017/2018 przeniósł się do Włoch, dołączając do Bunge Ravenny, z który wywalczył Puchar Challenge. Teraz francuski przyjmujący postanowił spróbować swoich sił w Rosji i podpisał roczną umowę z Yenisey’em Krasnoyarsk.

 

Na podpisanie rocznej umowy z Yenisey’em Krasnoyarsk zdecydował się również trener Ljubomir Travica, a w zespole pozostają libero Aleksandr Yanutov, środkowy Maksim Kulikov i przyjmujący Anton Mysin.

 

 

 

Źródło: informacja własna