Taylor Sander zagra w Sadzie Cruzeiro

Taylor Sander po roku spędzonym w Cucine Lube Civitanovie, z którą zdobył wicemistrzostwo kraju, zdecydował się na zmianę otoczenia i opuszcza włoską Serie A. Amerykański przyjmujący w nadchodzących rozgrywkach będzie grał dla sześciokrotnego mistrza ligi brazylijskiej, Sady Cruzeiro, z którą podpisał dwuletni kontrakt. 

 

Włodarze Sady Cruzeiro nie ukrywają, że przy wyborze przyjmującego, duże znaczenie miało jego doświadczenie nabywane w różnych ligach oraz reprezentacji. Za Taylorem Sanderem przemawiał również fakt, że w każdym elemencie jest w stanie zapewnić drużynie stabilizację. „Sander jest świetnym zawodnikiem, z doświadczeniem nabywanym w kilku klubach, w Chinach, Włoszech. Podczas ostatniego sezonu we Włoszech grał wspaniałe zawody i dostał się do turnieju finałowego Ligi Mistrzów. We Włoszech jest limit obcokrajowców, więc nie miał możliwości grać we wszystkich spotkaniach w zależności od wyborów trenera” – scharakteryzował zawodnika szkoleniowiec Sady Cruzeiro, Marcelo Mendez. Trener dodał również, że amerykański gracz ma zapewnić jego drużynie stabilność w przyjęciu, co pokazuje grając nie tylko w klubie, ale także w reprezentacji Stanów Zjednoczonych. „Sander jest kompletnym zawodnikiem, daje drużynie stabilizację i atakuje z piłek różnego typu” – dodaje szkoleniowiec i zaznacza, że liczy, iż pozyskanie takiego gracza przyniesie Sadzie Cruzeiro kolejne sukcesy. Swojej radości z dołączenia do brazylijskiego klubu nie kryje również sam zawodnik, który niedawno zdobył wicemistrzostwo Włoch oraz srebro Ligi Mistrzów. „Jestem podekscytowany możliwością gry dla Sady Cruzeiro i możliwości noszenia koszulki jednego z najlepszych klubów świata. Nie mogę doczekać się przyjazdu, poznania nowych ludzi i życia w tak pięknym kraju, jak Brazylia” – powiedział Taylor Sander.

 

W Sadzie Cruzeiro nie dojdzie do wielu zmian kadrowych. Drużynę nadal prowadził będzie Marcelo Mendez, a kontrakty z klubem posiadają Simon, Isac, Felipe, Sergio, a na przedłużenie umowy zdecydował się Evandro. „Jesteśmy blisko zamknięcia składu na kolejny sezon, ale nasza filozofia się nie zmienia, to utrzymanie podstawowej grupy zawodników i tym razem będzie tak samo. Pierwszą zmianą będzie rozgrywający Fernando Cachopa, który zostanie liderem drużyny po czterech ciężkich latach pracy, a jego zmiennikiem będzie rozwijający się Sandro. Kładziemy nacisk na przyjmującego Rodriguinho i podczas przygotowań stawiamy na młodych zawodników. Polegamy na Marcelo Mendezie, że pozwoli młodym siatkarzom się rozwinąć i grać na poziomie, jakiego oczekujemy” – dodał dyrektor sportowy Flávio Pereira.

 

 

 

Źródło: sadacruzeiro.com.br/opracowanie własne