Grzegorz Bociek zostaje w Zawierciu

Grzegorz Bociek jest pierwszym zawodnikiem, który zdecydował się na przedłużenie umowy z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. Atakujący dołączył do zespołu przed rozgrywkami 2017/2018, a po zajęciu dziewiątego miejsca zdecydował się pozostać w klubie na kolejny rok. W minionym sezonie Bociek był niekwestionowanym liderem drużyny.

 

Jurajski Rycerz na kolejny rok 

 

Grzegorz Bociek dołączył do Aluronu Virtu Warty Zawiercie przed rozgrywkami 2017/2018 i praktycznie przez cały sezon pełnił rolę pierwszoszóstkowego gracza. Atakujący zdobył dla beniaminka 566 punktów na przestrzeni całego sezonu i wielokrotnie w trudnych momentach brał na swoje barki ciężar gry. Między innymi dzięki dobrej postawie tego zawodnika, gracze z Zawiercia zajęli w sezonie 2017/2018 dziewiąte miejsce, co jest bardzo dobrym wynikiem, szczególnie, że zawiercianie byli beniaminkiem PlusLigi. Grzegorz Bociek jest pierwszym zawodnikiem, który zdecydował się na przedłużenie umowy z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. „Gra w Zawierciu to wielka przyjemność, dlatego kolejny sezon spędzę w sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej” – mówił tuż po podpisaniu kontraktu Grzegorz Bociek.

 

 

Przypomnij sobie co pisaliśmy o zakontraktowaniu Marka Lebedewa

 

 

Będą zmiany 

 

Tuż po zakończeniu rozgrywek było pewne, że z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie pożegna się Emanuele Zanini, który poprowadził zespół do zajęcia dziewiątego miejsca w sezonie 2017/2018. Niedługo później włodarze klubu poinformowali, że na czele klubu z Zawiercia stanie były trener Jastrzębskiego Węgla, Mark Lebedew i to on będzie odpowiadał za zbudowanie nowej drużyny, która ma walczyć o poprawę wyniku z tego sezonu. Pierwszą decyzją szkoleniowca było przedłużenie umowy z Grzegorzem Boćkiem, ale bardzo prawdopodobne jest, że w klubie będą spore zmiany kadrowe. W drużynie ma pozostać japoński libero Taichiro Koga, lecz nie obędzie się bez rozstać. Najprawdopodobniej do ligi tureckiej przeniesie się Grzegorz Pająk, rotacja nastąpi również na przyjęciu i środku siatki, o czym będziemy informować na bieżąco.

 

 

 

Źródło: aluronvirtu.pl/opracowanie własne