Damian Wojtaszek wykluczony z pierwszej części sezonu

Już na początku przygotowań do Ligi Narodów reprezentacji Polski nie omija pech. Jeszcze przed startem zgrupowania w Spale z treningów zostało wykluczonych kilku zawodników, a teraz urazu wymagającego operacji nabawił się Damian Wojtaszek, który nie będzie mógł pomagać kadrze w pierwszej części sezonu. 

 

Problemy na starcie

 

Damian Wojtaszek od kilku dni przebywa w Spale, gdzie reprezentacja Polski rozpoczęła zgrupowanie pod okiem trenera Vitala Hyenena. Biało-czerwoni już w tym tygodniu rozegrają pierwsze spotkanie testowe, a ich rywalem będzie Kanada. W czasie przygotowań do Ligi Narodów kontuzji nabawił się libero Damian Wojtaszek. Uraz siatkarza okazał się na tyle poważny, że konieczna będzie operacja. „Damian Wojtaszek doznał na czwartkowym treningu urazu lewego kolana. Badania przeprowadzone w Łodzi i Berlinie zgodnie wykazały uszkodzenie chrząstki stawowej. Uraz wymaga leczenia operacyjnego. Zabieg będzie wykonany w środę przez profesora Marcina Domżalskiego” – informuje Doktor Jan Sokal, lekarz reprezentacji Polski mężczyzn. Z takiej sytuacji niezadowolony jest szkoleniowiec Polaków, który miał w planach zabrać Damiana Wojtaszka na dwa turnieje fazy grupowej, szczególnie, że Paweł Zatorski dopiero wczoraj zakończył rozgrywki ligowe, a oprócz niego na zgrupowanie pojechali Kacper Piechocki i Michał Żurek. „Strasznie mi szkoda Damiana, bo widać było w jego oczach, że ma ogromną chęć zagrać w kadrze. W planach był jego udział w turniejach Ligi Narodów w Stanach Zjednoczonych i Australii. Dla mnie i mojego sztabu najważniejsze jest jednak zdrowie zawodników i to jest reguła, od której nie będzie odstępstwa” – mówi Vital Heynen, trener męskiej kadry.

 

W związku z problemami zdrowotnymi Damiana Wojtaszka nastąpią korekta na pozycji libero na turnieje w Stanach Zjednoczonych i Australii. W pierwszym turnieju wyjazdowym do składu planowany jest udział Kacpra Piechockiego, natomiast do gry w Australii przewidywany jest Michał Żurek.

 

O problemach zdrowotnych części zawodników pisaliśmy TUTAJ

 

 

Kształt ostatecznych składów na poszczególne turnieje Siatkarskiej Ligi Narodów zależny będzie od dyspozycji sportowej i stanu zdrowia zawodników, a poznawać je będziemy tuż przed ich rozpoczęciem gier. Nie ukrywam, że mam już zaplanowane zestawienia na poszczególne turnieje, ale przykład Damiana pokazuje, że korekty mogą się zdarzyć, choć życzę zawodnikom i sobie, by takich przypadków było, jak najmniej” – dodaje Vital Heynen.

 

 

Źródło: pzps.pl/opracowanie własne