Fabian Drzyzga mistrzem Grecji

Fabian Drzyzga przed sezonem zdecydował się na zmianę otoczenia i opuścił PlusLigę, wiążąc się z greckim Olympiakosem Pireus. Minione rozgrywki polski siatkarz na pewno może zaliczyć do udanych, ponieważ wywalczył w nich Puchar Ligi Greckiej, srebro Pucharu Challenge, a właśnie dopisał do tego mistrzostwo kraju. 

 

Olympiakos Pireus rozgrywki 2017/2018 zdecydowanie może zaliczyć do udanych. Drużyna Fabiana Drzyzgi podczas całych rozgrywek ligowych nie przegrała ani jednego meczu i z kompletem zwycięstw zamknęła sezon zdobywając mistrzostwo kraju. Klub polskiego rozgrywającego w rywalizacji finałowej pokonał PAOK Thessaloniki w trzech spotkaniach, tracąc przy tym tylko dwa sety podczas pierwszego starcia.

 

Dla Fabiana Drzyzgi mistrzostwo Grecji nie jest pierwszym tytułem, jaki wywalczył z Olympiakosem Pireus. Siatkarz zdobył srebro Pucharu Challenge, a ostatnio Puchar Ligi Greckiej, o czym pisaliśmy TUTAJ. Mimo tak owocnego roku spędzonego w Grecji, polski rozgrywający postanowił, że nie zostanie w tym kraju na kolejny rok. Jak informowaliśmy we wtorek, Fabian Drzyzga przenosi się do Lokomotivu Novosybirsk.

 

 

Wyniki spotkań finałowych

 

Olympiakos Pireus – PAOK Thessaloniki 3:2 (25:15, 17:25, 25:22, 22:25, 15:6)

PAOK Thessaloniki – Olympiakos Pireus 0:3 (19:25, 23:25, 21:25)

Olympiakos Pireus – PAOK Thessaloniki 3:0 (25:22, 25:21, 25:20)

 

 

 

Źródło: informacja własna