Bundesliga: Berlin Recycling Volleys ponownie mistrzem Niemiec

W piątym meczu o mistrzostwo Niemiec, który został rozegrany na boisku VfB Friedrichhafen, siatkarze Berlin Recycling Volleys nie pozostawili złudzeń rywalom. Od początku narzucili swój rytm gry, a następnie kontrolowali jej przebieg, zaś gospodarze nie mogli znaleźć recepty na przejęcie inicjatywy. Po trzech setach berlińczycy przypieczętowali zatem obronę złotego medalu.

 

Chociaż siatkarze Berlin Recycling Volleys prowadzili w rywalizacji już 2:0, zespół VfB Friedrichshafen wyrównał stan rywalizacji. O mistrzostwie Niemiec rozstrzygnął zatem piąty mecz, a w nim od początku swoje tempo gry narzucili obrońcy tytułu.

 

W przyjęciu zagrywki lepiej zaprezentowali się siatkarze VfB Friedrichshafen, którzy zanotowali skuteczność na poziomie 53% (38% przyjęcia perfekcyjnego), a to przełożyli na 47% atak. Siatkarze Berlin Recycling Volleys, co prawda zaprezentowali się słabiej w przyjęciu, notując grę w tym elemencie na poziomie 42%, ale lepiej atakowali – 54% skuteczności. W polu serwisowym zanotowali cztery asy serwisowe przy trzech po stronie ekipy z Friedrichshafen i skuteczniejsi byli także w grze blokiem – dziesięć punktowych bloków przy sześciu punktach rywali.

 

W zespole z Berlina najlepiej punktującym graczem był Adam White, który zdobył dziewiętnaście punktów, atakując z 52% skutecznością. W swoim dorobku zapisał trzy punktowe bloki, a do tego dołożył 30% grę w przyjęciu.

 

Po przeciwnej stronie siatki liderem byli Daniel Malescha i David Sossenheimer – obaj zdobyli po jedenaście punktów. Daniel Malescha atakował ze skutecznością 45%, mając w swoim dorobku jeden skuteczny blok i jednego asa serwisowego. David Sossenheimer zanotował 43% skuteczność gry w ataku, mając na swoim koncie jednego asa serwisowego i jeden punktowy blok. Ponadto zanotował 57% grę w przyjęciu zagrywki (35% przyjęcia perfekcyjnego). Bartłomiej Bołądź wchodził w każdym secie na zmiany, notując dwa „oczka” przy skuteczności 50%.

 

VfB Friedrichshafen – Berlin Recycling Volleys 0:3 (20:25, 17:25, 22:25)

 

Składy drużyn:

 

VfB Friedrichschafen: Andreas Takvam, David Sossenheimer, Athanasios Protopsaltis, Philipp Collin, Daniel Malescha, Tomas Kocian, Markus Steuerwald (libero) oraz Bartłomiej Bołądź, Martin Atanasov, Simon Tischer, Jakob Günthör

 

Berlin Recycling Volleys: Aleksandar Okolić, Robert Kromm, Graham Vigrass, Adam White, Paul Carroll, Pierre Pujol, Luke Perry (libero) oraz Sebastian Kühner, Kyle Russell

 

 

 

Źródło: http://www.volleyball-bundesliga.de