Fabian Drzyzga w Lokomotivie Novosybirsk

Fabian Drzyzga po odejściu z PlusLigi siatkarz ostatnie rozgrywki ligowe spędził w Grecji, gdzie bronił barw Olimpiakosu Pireus. Po roku spędzonym na południu, polski rozgrywający zdecydował się na poważny krok w swojej karierze i postanowił przyjąć ofertę Lokomotivu Novosybirsk, występującego w rosyjskiej Superlidze. Umowa będzie obowiązywać w sezonie 2018/2019.

 

Czas na Rosję 

 

Fabian Drzyzga po latach występów na polskich parkietach, po zakończeniu sezonu 2016/2017 zdecydował się na zmianę otoczenia. Wybór rozgrywającego padł na ligę grecką, gdzie dołączył do Olimpiakosu Pireus. W rozgrywkach 2017/2018 siatkarz występował w pierwszej szóstce zespołu, prowadząc go do srebra Pucharu Challenge oraz Pucharu Ligi Greckiej, a obecnie jest już o krok od zwycięstwa w lidze. Pewne jest już jednak, że Fabian Drzyzga nie zostanie w Grecji na kolejny sezon. Polski rozgrywający postanowił postawić sobie poprzeczkę wyżej i w nadchodzących rozgrywkach będzie grał dla Lokomotivu Novosybirsk, występującego w Superlidze. Rosyjska drużyna szuka wzmocnień, w przyszłym sezonie bowiem chce liczyć się w walce o medale, a jednym z zawodników stanowiących o jego sile ma być właśnie polski rozgrywający.

 

Fabian Drzyzga nie jest jedynym obcokrajowcem, który będzie występował w Lokomotivie Novosybirsk w nadchodzącym sezonie. Do drużyny dołączy również Marko Ivović, o czym pisaliśmy TUTAJ. Dla polskiego rozgrywającego i serbskiego przyjmującego nie będzie to pierwsze spotkanie. W sezonach 2014/2015 i 2016/2017 obydwaj zawodnicy bronili barw Asseco Resovii Rzeszów, z którą wywalczyli w 2015 roku mistrzostwo Polski oraz srebro Ligi Mistrzów. Teraz przed obydwoma siatkarzami szansa na powtórzenie medalowych wyników, tym razem na rosyjskich parkietach.

 

 

Czas na reprezentację 

 

Po sezonie spędzonym w Grecji Fabiana Drzyzgę czeka kolejne wyzwanie i miesiące ciężkiej pracy. Rozgrywający otrzymał powołanie do reprezentacji Polski prowadzonej przez trenera Vitala Heynena. Szkoleniowiec od początku zapowiadał, że nie ma zamiaru przeprowadzać rewolucji, nie wykluczone więc jest, że Drzyzga ponownie znajdzie się w wąskim składzie kadry na Ligę Narodów i wrześniowe mistrzostwa świata. Rozgrywający nie będzie miał jednak zbyt wiele czasu na odpoczynek i regenerację, ponieważ większość kadrowiczów już dzisiaj rozpoczyna przygotowania, a Drzyzga dołączy do nich po zakończeniu sezonu w Grecji.

 

 

 

Źródło: lokovolley.ru/opracowanie własne