Dawid Dryja przedłużył kontrakt z Asseco Resovią Rzeszów

Dawid Dryja to czwarty zawodnik, który zdecydował się na przedłużenie umowy z Asseco Resovią Rzeszów i kolejny sezon spędzi w klubie z Podkarpacia. Wcześniej na taki krok zdecydowali się Mateusz Masłowski, Bartłomiej Lemański oraz Thibault Rossard. Nowy kontrakt środkowego będzie obowiązywał przez najbliższy rok.

 

Dawid Dryja w barwach Asseco Resovii Rzeszów występuje od 2014 roku. Z drużyną zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski, a także zajął drugie miejsce w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Wcześniej środkowy bronił barw ówczesnego AZS-u Politechniki Warszawskiej (2012/2013) oraz ówczesnego Effectora Kielce (2013/2014). Od 2014 roku Dawid Dryja nieprzerwanie występuje w rzeszowskim klubem. W minionych rozgrywkach PlusLigi zawodnik ten rozegrał siedemdziesiąt pięć setów i zdobył sto pięćdziesiąt sześć punktów, w tym piętnaście zagrywką i trzydzieści osiem blokiem. Dobra postawa środkowego w końcówce sezonu zaowocowała podpisaniem nowego kontraktu, który będzie obowiązywał przez najbliższy rok.

 

Kolejna rewolucja kadrowa

 

Włodarze klubu z Rzeszowa budowanie składu na kolejny sezon rozpoczęli od przedłużenia umów z Mateuszem Masłowskim i Bartłomiejem Lemańskim. Później na taki sam krok zdecydował się Thibault Rossard, o czym możecie przeczytać TUTAJ. Do trójki wymienionych graczy dołączył teraz Dawid Dryja. Ponadto z zespołem pożegnało się dwóch rozgrywających: Michał Kędzierski, który ma trafić do włoskiej Serie A i Lukaš Tichaček, trzech przyjmujących: Elviss Krastins, który znalazł już nowego pracodawcę w lidze francuskiej, Aleksander Śliwka, Dominik Depowski, atakujący Jochen Schöps oraz libero Paweł Rusek.

 

Więcej informacji na temat odchodzących zawodników możecie znaleźć TUTAJ.

 

Ważną umowę z Asseco Resovią Rzeszów ma nadal Łukasz Perłowski. Klub jednak planuje wypożyczyć tego zawodnika do innego zespołu. Włodarze rzeszowskiej drużyny chcieliby także, aby Barthelemy Chinenyeze został. Zawodnik ten bowiem dołączył do ekipy na finiszu rundy zasadniczej PlusLigi, podpisując kontrakt do końca rozgrywek z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. Prezes Asseco Resovii, Bartosz Górski, na antenie Radia Centrum zapowiedział, że jeśli środkowy podpisze umowę, to zostanie wypożyczony na rok do jednego z francuskich klubów.

 

 

 

Źródło: http://www.assecoresovia.pl/informacja własna