Rewolucja kadrowa w Jastrzębskim Węglu

W Jastrzębskim Węglu dochodzi do rewolucji kadrowej, zapoczątkowanej zmianą szkoleniowca w czasie trwania rozgrywek. W barwach klubu nie będą dalej występować: Patryk Strzeżek, Maciej Muzaj, Damian Boruch, Wojciech Sobala, Dardan Lushtaku, Rodrigo Quiroga, Jason DeRocco, Marcin Ernastowicz, Karol Gdowski i Wojciech Bańbuła.

 

Podczas trwania sezonu w Jastrzębskim Węglu nastąpiła zmiana na pozycji szkoleniowca, plasującą się na czwartym miejscu w tabeli drużynę przejął Ferdinando De Giorgi, zastępując Marka Lebedewa. Ostatecznie jastrzębianie zakończyli rozgrywki 2017/2018 na piątym miejscu, w trzecim, decydującym meczu pokonując Asseco Resovię Rzeszów. Jeszcze przed ostatnimi rozdaniami wiadomo było, że z drużyną pożegna się większość graczy, a dzisiaj te informacje potwierdził klub na konferencji prasowej.

 

Z Jastrzębskim Węglem pożegnał się pełniący przez większość sezonu funkcję kapitana Patryk Strzeżek, który pojawiał się na boisku tylko na krótkich zmianach. Atakujący występował w jastrzębskim klubie od rozgrywek 2014/2015, a podczas ostatniego sezonu w PlusLidze zdobył dla jastrzębian 54 punkty. Z jastrzębskiego klubu odszedł również pierwszy atakujący, Maciej Muzaj, który ogłosił tę informację tuż po ostatnim spotkaniu, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

Jastrzębski Węgiel opuszcza również rozgrywający Dardan Lushtaku, który otrzymywał szansę na grę podczas prowadzenia zespołu przez trenera Marka Lebedewa, a po zmianie szkoleniowca pojawił się na boisku tylko kilka razy.

 

W klubie na kolejny rok nie zostają również dwaj środkowi, Wojciech Sobala i Damian Boruch. Obydwaj zawodnicy występowali w Jastrzębskim Węglu od sezonu 2015/2016 i mają na swoim koncie brąz mistrzostw Polski z 2017 roku.

 

Jastrzębski Węgiel opuszczają także przyjmujący Rodrigo Quiroga, Marcin Ernastowicz i Jason DeRocco. Argentyńczyk dołączył do zespołu przed sezonem 2017/2018 i podczas swojego pobytu na boisku zdobył 134 punkty. Kanadyjczyk grał w Jastrzębiu od 2015 roku w minionych rozgrywkach dołożył do dorobku zespołu 248 punktów. Marcin Ernastowicz pojawiał się na boisku jedynie na krótkich zmianach, głownie w polu zagrywki. Z klubem pożegnał się również drugi libero, Karol Gdowski oraz trener przygotowania fizycznego, Wojciech Bańbuła.

 

 

Nową umowę z klubem podpisał libero Jakub Popiwczak, o czym pisaliśmy TUTAJ. Ważne kontrakty z Jastrzębskim Węglem mają Lukas Kampa i Salvador Hidalgo Oliva, w zespole pozostanie również Grzegorz Kosok i Jakub Turski, z którym klub jest blisko sfinalizowania umowy. Włodarze Jastrzębskiego Węgla podpisali właśnie kontrakt z następcą Macieja Muzaja, Dawidem Konarskim, o czym przeczytacie TUTAJ. Nowym graczem klubu z Jastrzębia został również niemiecki przyjmujący, Christian Fromm, o czym przeczytacie TUTAJ.

 

 

 

Źródło: jastrzebskiwegiel/opracowanie własne