GKS Katowice kontraktuje nowych graczy. Dawid Ogórek nowym libero

GKS Katowice do tej pory informował o przedłużeniach kontraktów i odejściach zawodników. Dzisiaj klub podał informację, że nowym libero zespołu na rozgrywki 2018/2019 został Dawid Ogórek, były zawodnik między innymi drużyny z Zawiercia, a ostatnio pierwszoligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki. 

 

Czas na PlusLigę 

 

Dawid Ogórek z siatkówką jest związany od lat, w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle grał w Młodej Lidze, a następnie związał się z drugoligowym Spodkiem Katowice. Kolejnym przystankiem na drodze libero była pierwszoligowa Aluron Virtu Warta Zawiercie, z którą siatkarz wywalczył awans do PlusLigi. Dawid Ogórek do tej pory jednak nie miał możliwości zaprezentowania swoich umiejętności na plusligowych parkietach, ponieważ sezon 2017/2018 spędził w pierwszoligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki. Dobra gra libero została doceniona przez włodarzy GKS-u Katowice, którzy podpisali z nim roczny kontrakt i tym samym siatkarz otrzyma szansę na pokazanie się w PlusLidze. Dawid bardzo dobrze wpisuje się w naszą drużynę. To waleczny i ambitny zawodnik, a takich nam właśnie potrzeba. Jestem spokojny o pozycję libero, bo Dawid z Bartoszem Mariańskim będą się z pewnością uzupełniać” – mówi Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

 

 

Szereg zmian, by poprawić wynik

 

W Katowicach będzie tworzony nowy zespół, o czym świadczy chociażby fakt, że po zakończeniu rozgrywek 2017/2018 z GKS-em żegna się sześciu graczy. Oprócz Dominika Witczaka, który zdecydował się na zakończenie kariery zawodniczej, z zespołu odeszło jeszcze pięciu zawodników. W miejsce Adriana Stańczaka opuszczającego katowicki zespół zakontraktowano Dawida Ogórka. Z zespołem pożegnało się również dwóch środkowych, Paweł Pietraszko i Tomasz Kalembka, oraz dwóch przyjmujących: Serhij Kapelus i Kacper Stelmach. Trzech graczy ma nadal ważne umowy z GKS-em Katowice i będzie go reprezentować w nadchodzących rozgrywkach: Karol Butryn, Rafał Sobański i Emanuel Kohut. Pierwszym graczem, który zdecydował się na podpisanie nowego kontraktu był argentyński przyjmujący Gonzalo Quiroga, o czym pisaliśmy TUTAJ. Na pozostanie w GKS-ie Katowice zdecydowali się również rozgrywający Maciej Fijałek i libero Bartosz Mariański. Nowy kontrakt z katowickim klubem podpisał również Bartłomiej Krulicki, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

 

 

Źródło: siatkowka.gkskatowice.eu/opracowanie własne