Asseco Resovia żegna siedmiu zawodników

Asseco Resovia Rzeszów oficjalnie pożegnała zawodników odchodzących z klubu po zakończeniu rozgrywek 2017/2018. Z zespołu odchodzą: atakujący Jochen Schöps, rozgrywjący Michał Kędzierski i Lukáš Ticháček, trzej przyjmujący: Elviss Krastins, Aleksander Śliwka, Dominik Depowski i libero Paweł Rusek. 

 

Zmiany w Rzeszowie

 

Rozgrywki 2017/2018 nie były dla Asseco Resovii Rzeszów udane, ponieważ w walce o półfinał uległa Indykpolowi AZS-owi Olsztyn i pozostała jej rywalizacja o piąte miejsce z Jastrzębskim Węglem. Ostatecznie rzeszowianie zakończyli sezon na szóstej lokacie i w klubie dochodzi do rewolucji kadrowej. Władze rzeszowskiego zespołu w celu podniesienia poziomu drużyny i umożliwienia jej powrotu na szczyt w nadchodzącym sezonie zdecydowały się na duże zmiany.

 

Z klubu odchodzi Jochen Schöps, który razem z zespołem świętował największe sukcesy, w tym dwa mistrzostwa i dwa wicemistrzostwa Polski. W ostatnich dwóch sezonach niemiecki atakujący pełnił głównie rolę zmiennika, ale w kluczowych momentach jego wejścia na boisko często odwracały losy setów.

 

Asseco Resovię Rzeszów żegna również doświadczony rozgrywający Lukáš Ticháček, który z rzeszowianami trzykrotnie zdobył mistrzostwo Polski, dwukrotnie wicemistrzostwo kraju, a także srebrny medal Ligi Mistrzów. Po zakończeniu rozgrywek Czech jednak opuszcza zespół z Podkarpacia, podobnie jak jego zmiennik, Michał Kędzierski, który w Rzeszowie spędził ostatni rok.

 

Na zmianę barw klubowych zdecydował się również Aleksander Śliwka, który podczas obowiązywania umowy z Asseco Resovią Rzeszów sporo czasu spędził grając na wypożyczeniu w AZS-ie Politechnice Warszawskiej czy Indykpolu AZS-ie Olsztyn. Teraz przyjmujący zdecydował się na kolejny krok w karierze i najprawdopodobniej zasili szeregi wicemistrza Polski, ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

 

Przygodę w nowym klubie rozpocznie również libero Paweł Rusek, który dołączył do Asseco Resovii Rzeszów przed sezonem 2017/2018. Siatkarz pełnił rolę głównie rezerwowego zawodnika i rzadko pojawiał się na boisku. Po zakończeniu rozgrywek na szóstym miejscu libero nie pozostaje w Rzeszowie.

 

Zespół z Rzeszowa opuszcza również Dominik Depowski, który podczas obowiązywania umowy z rzeszowianami również sporo czasu spędził na wypożyczeniu. W rozgrywkach 2016/2017 przyjmujący poczynił spore postępy w Espadonie Szczecin, a następnie wrócił do Asseco Resovii, gdzie jednak nie miał wielu okazji do gry.

 

Nowego pracodawcę znalazł już Elviss Krastins, który przenosi się do ligi francuskiej. Fiński przyjmujący w Asseco Resovii Rzeszów nie zdołał przebić się do podstawowego składu, a o jego transferze pisaliśmy TUTAJ.

 

Podczas rozgrywek 2017/2018 swoje umowy przedłużyli Thibault Rossard, Mateusz Masłowski i Bartłomiej Lemański.

 

 

 

Źródło: assecoresovia.pl/opracowanie własne