Ponownie na czele plusligowego klubu. Lebedew następcą Zaniniego

Włodarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie nie ukrywają, że zajęcie dziewiątego miejsca w sezonie 2017/2018 nie spełnia ich ambicji i chcą wprowadzać klub na coraz wyższe lokaty. W związku z tym nastąpiła zmiana na stanowisku szkoleniowca i drużynę budował oraz prowadził będzie Mark Lebedew, były trener Jastrzębskiego Węgla.

 

Nadal w PlusLidze

 

Mark Lebedew z plusligowymi klubami jest związany już od kilku lat. W sezonie 2008/2009 Australijczyk był asystentem Roberto Santilliego w Jastrzębskim Węglu i wywalczył z zespołem brąz mistrzostw Polski oraz srebro Pucharu Challenge. W rozgrywkach 2009/2010 Lebedew prowadził niemieckie VC Franken, a następnie na pięć lat przeniósł się do Berlin Recycling Volleys, z którym trzykrotnie zdobył mistrzostwo i dwukrotnie wicemistrzostwo kraju, a w 2015 roku powiększył dorobek o brąz Ligi Mistrzów. Po pełnych sukcesów latach Mark Lebedew postanowił zmienić otoczenie i przeniósł się do Jastrzębskiego Węgla. Z polską drużyną największym sukcesem po jaki udało się sięgnąć australijskiemu szkoleniowcowi był brąz mistrzostw Polski w 2017 roku. W sezonie 2017/2018 drużyna zmagała się z wieloma problemami, za które odpowiedzialnością został obarczony trener i w styczniu na stanowisku zastąpił go Ferdinando De Giorgi. Mark Lebedew od 2016 roku prowadzi również reprezentację Australii. Od rozgrywek 2018/2019 australijski szkoleniowiec ponownie będzie szkoleniowcem w plusligowym klubie, stanie bowiem na czele Aluronu Virtu Warty Zawiercie, gdzie na stanowisku zastąpi Emanuele Zaniniego.

 

Przypomnij sobie, co pisaliśmy o odejściu Zaniniego

 

 

Będą zmiany 

 

W Aluronie Virtu Warcie Zawiercie dojdzie do sporych zmian kadrowych. Wszystko to ma na celu zbudowanie jak najlepszego składu przed rozgrywkami 2018/2019, ponieważ drużyna chce z każdym kolejnym sezonem piąć się w górę ligowej tabeli, w przyszłości licząc się w walce o medale. Pierwszym krokiem jest zatrudnienie nowego szkoleniowca, Marka Lebedewa, który będzie budował skład na nadchodzący sezon.

 

 

 

Źródło: aluronvirtu.pl/opracowanie własne