Poznaliśmy szeroki skład reprezentacji Francji

Trener Laurent Tillie podał szeroki skład reprezentacji Francji, która będzie w tym roku gospodarzem Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów. W gronie powołanych zawodników znaleźli się przedstawiciele PlusLigi: przyjmujący Thibalut Rossard, rozgrywający Benjamin Toniutti i Antoine Brizard oraz środkowy Barthélémy Chinenyeze.

 

Ważne wydarzenie

 

Po reformie Ligi Światowej na Ligę Narodów większość reprezentacji mających zagwarantowany udział w tych rozgrywkach traktuje tegoroczną edycję jako poligon doświadczalny przed mistrzostwami świata. Francuzi jednak w tym roku są gospodarzami turnieju finałowego, który zostanie rozegrany w Lille, o czym pisaliśmy TUTAJ i chcą powtórzyć ubiegłoroczny sukces. „Przygotowania z niektórymi zawodnikami zaczęliśmy 30 kwietnia, a udział w nich biorą: Jean Patry Montpellier, Kevin Kaba i Daryl Bultor, Luka Basic, Raphael Corre, jako partnerzy treningowi. Spędzimy dwa tygodnie w Montpellier, później tydzień w Rouen, a 17 maja chcemy mieć już cały zespół w komplecie” – mówi Laurent Tillie. Reprezentację Francji czeka następnie faza grupowa Ligi Narodów, a później Final Six, po którym mają zaplanowane trzy tygodnie przerwy i przygotowania do mistrzostw świata. Szkoleniowca cieszy również to, że jego drużyna będzie miała możliwość występowania przed swoją publicznością. Francuzi zagrają fazę grupową Ligi Narodów w Rouen i Aix, a następnie Final Six w Lille, by przed mistrzostwami świata zagrać jeszcze sparing z Serbami (2 września w Paryżu). 

 

 

Problemy zdrowotne już na starcie 

 

Reprezentacja Francji do przygotowań na razie nie przystąpi w pełnym składzie, ale nie ma pewności, że później szkoleniowiec będzie mógł liczyć na pełną dyspozycję swoich graczy. Liga Narodów będzie bardzo intensywna i trener postara się rotować składem. „Na dzień dzisiejszy mamy mały problem z Trevorem Clevenot, który obecnie przechodzi rehabilitację barku. Kevin Le Roux zmaga się z kontuzją pleców, a Nicolas Le Goff kolana, ale nie jest to nic poważnego” – wyjaśnia szkoleniowiec reprezentacji Francji. Trener zdaje sobie również sprawę z tego, że jego podopieczni są w różnej formie i mają za sobą zróżnicowane rozgrywki. „Barthélémy Chinenyeze dobrze pokazał się w Polsce, Yacine Louati podniósł swój poziom w porównaniu z zeszłym rokiem i zasługuje na miejsce w kadrze” – mówi trener. Laurent Tillie dostrzega również progres w grze Thibaulta Rossarda i Trevora Clevenot i docenia udany sezon Antoine Brizarda. 

 

 

Skład reprezentacji Francji:

 

Rozgrywający: Benjamin Toniutti, Antoine Brizard, Raphaël Corre, Toafa Takaniko

 

Środkowi: Kevin Le Roux, Nicolas Le Goff, Barthélémy Chinenyeze, Jonas Aguenier, Daryl Bultor, Kevin Kaba, Quentin Jouffroy, Franck Lafitte

 

Atakujący: Jean Patry, Stephen Boyer, Timothée Carle

 

Przyjmujący: Earvin Ngapeth, Trévor Clevenot, Julien Lyneel, Thibault Rossard, Kevin Tillie, Yacine Louati, Luka Basic

 

Libero: Jenia Grebennikov, Jérémie Mouiel, Nicolas Rossard

 

 

 

Źródło: ffvb.org/opracowanie własne