Popiwczak przedłużył kontrakt z Jastrzębskim Węglem

Jakub Popiwczak całą swoją dotychczasową profesjonalną karierę zawodniczą spędził w Jastrzębskim Węglu. Libero po zakończeniu rozgrywek 2017/2018 zdecydował się na przedłużenie współpracy i jako jeden z nielicznych siatkarzy pozostanie w Jastrzębiu na kolejny sezon. Nowa umowa będzie obowiązywała przez najbliższe dwa lata.

 

Przygoda trwa nadal

 

Jakub Popiwczak w Jastrzębskim Węglu występuje od 2012 roku i po zakończeniu rozgrywek 2017/2018 zdecydował się na przedłużenie umowy. Siatkarz praktycznie od początku swojej przygody w klubie otrzymywał wiele okazji do pokazania się na boisku i podnoszenia swoich umiejętności, a od kilku lat na stałe zagościł w wyjściowej szóstce. W zeszłym roku dobra postawa libero została zauważona przez ówczesnego szkoleniowca polskiej reprezentacji, Ferdinando De Giorgiego, który powołał go do szerokiej kadry i przygotowywał się z kadrą do mistrzostw Europy. W tym sezonie Jakub Popiwczak zmagał się z problemami zdrowotnymi, ale po powrocie do gry z meczu na mecz podnosił swoją formę i stanowił o sile przyjęcia po stronie Jastrzębskiego Węgla. W trakcie sezonu 2017/2018 w jastrzębskim klubie doszło do zmiany na stanowisku szkoleniowca. Marka Lebedewa zastąpił Ferdinando de Giorgi. Jakub Popiwczak wpisał się w plany nowego trenera i zostaje w klubie ze Śląska na kolejne dwa lata, co potwierdził w rozmowie z naszym portalem. „Przedłużyłem kontrakt z Jastrzębskim Węglem na kolejne dwa sezony” – powiedział libero.

 

Cały wywiad z Jakubem Popiwczakiem możecie przeczytać TUTAJ.

 

 

Wiele zmian

 

W Jastrzębskim Węglu dojdzie do rewolucji kadrowej, a w zespole zostanie tylko kilku zawodników, którzy występowali w drużynie w sezonie 2017/2018. Ważne kontrakty mają rozgrywający Lukas Kampa i przyjmujący Salvador Hidalgo Oliva, w klubie pozostanie także Grzegorz Kosok, pełniący funkcję kapitana. Pewne jest to, że z Jastrzębia odchodzi Maciej Muzaj, o czym możecie przeczytać TUTAJ. Włodarze Jastrzębskiego Węgla zapowiadają, że chcą zbudować mocną drużynę, by bez problemów kwalifikować się do walki o medale ligowych rozgrywek oraz mieć możliwość gry w europejskich pucharach.

 

 

 

Źródło: Informacja własna