Elviss Krastins w Arago de Sète

Asseco Resovia Rzeszów zakończyła rozgrywki 2017/2018 na szóstym miejscu, które nie spełnia oczekiwań ani zawodników, ani kibiców czy włodarzy klubu. W związku z tym rzeszowska drużyna przejdzie przebudowę, a cześć graczy zna już swoją przyszłość. Przyjmujący Elviss Krastins w kolejnym sezonie zagra we francuskim Arago de Sète.

 

Koniec przygody w Polsce

 

Elviss Krastins w latach 2010-2016 występował w lidze fińskiej, gdzie bronił barw Valepa Sastamala, z którym co roku stawał na podium rozgrywek. W 2012 i 2014 roku siatkarz wywalczył mistrzostwo Finlandii, 2011 i 2016 wicemistrzostwo kraju, a w 2013 i 2015 roku zdobył brązowy medal rozgrywek. W 2012 roku Elviss Krastins wywalczył Puchar Finlandii. W sezonie 2016/2017 przyjmujący postanowił przenieść się do ligi belgijskiej, gdzie jego wybór padł na Volley Precura Antwerpia. Kolejnym przystankiem w karierze Fina była PlusLiga, gdzie tuż przed startem rozgrywek podpisał kontrakt z Asseco Resovią Rzeszów. Elviss Krastins nie miał jednak zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich możliwości, ponieważ na boisku pojawił się w zaledwie 32 setach, podczas których dołożył do dorobku zespołu 29 punktów. Po zakończeniu rozgrywek 2017/2018 i wywalczeniu z rzeszowianami szóstego miejsca, Fin opuszcza Polskę i dołącza do Arago de Sète.

 

 

Sète rośnie w siłę 

 

Elviss Krastins nie jest jedynym nowym zawodnikiem, który dołącza do Arago de Sète. Na podpisanie kontraktu z francuskim zespołem zdecydował się Vasyl Tupchii, który o miejsce w składzie będzie rywalizował między innymi z fińskim przyjmującym. Nowym rozgrywającym klubu został znany między innymi z Jastrzębskiego Węgla Dima Filippov, który ostatnio występował w lidze rumuńskiej. Nowym graczem w drużynie z Sète będzie również reprezentant Francji, Daryl Bultor. W klubie pozostaną za to Arthur Szwarc, Steve Peironet i Axel Truthchev, trwają także negocjacje z Branimirem Grozdanovem. Pewne jest za to, że z drużyny odejdą: Rafael Redwitz, który dołączy najprawdopodobniej do Asseco Resovii Rzeszów, Nicolas Mendez, Facundo Imhoff, Marien Moreau i Thomas Lamoise.

 

 

 

Źródło: aragodesete.fr/informacja własna