ONICO Warszawa żegna kolejnych graczy

Sezon 2017/2018 wielkimi krokami zbliża się ku końcowi, a w drużynach PlusLigi zachodzą kolejne zmiany. Po tym jak informowaliśmy o odejściu z ONICO Warszawa Nikoli Gjorgieva, klub podał informację o rozstaniu z kolejnymi siatkarzami. Współpracę z zespołem kończą Wojciech Włodarczyk, Jędrzej Gruszczyński, Jan Firlej oraz Sebastian Warda.

 

Sezon bez happy endu

 

Drużyna ONICO Warszawa końcówki sezonu 2017/2018 nie może zaliczyć do udanych. Podopieczni trenera Stephane’a Antigi w ostatniej chwili przegrali walkę o grę w czołowej „szóstce”, mimo że przez znaczną część sezonu byli pretendentami do walki o medale. W konsekwencji walczyli o siódme miejsce z drużyną Cuprum Lubin. Ostatecznie, mimo zwycięstwa w pierwszym meczu rywalizacji, nie zachowali lokaty, którą zajmowali po rundzie zasadniczej i zakończyli sezon 2017/2018 na ósmym miejscu.

 

 

Zmiany są nieuniknione

 

Jeszcze przed ostatnimi meczami w sezonie zapowiedziane zostały zmiany, które zajdą w zespole przed kolejnymi rozgrywkami ligowymi. Ówczesny dyrektor sportowy, Paweł Zagumny, w wywiadzie dla Polsatu Sport zakomunikował, że na 100% z klubem pożegnają się Jędrzej Gruszczyński oraz Jan Firlej, o czym pisaliśmy TUTAJ, więc oficjalne potwierdzenie informacji nie było zaskoczeniem. Rozgrywający w klubie ze stolicy spędził trzy sezony, występując najpierw obok Pawła Zagumnego, a następnie obok Antoine Brizarda, zaś młody libero dołączył do zespołu w sezonie 2016/2017. Wczoraj informowaliśmy o tym, że z klubem rozstaje się także Nikola Gjorgiev, o tym przeczytasz TUTAJ, który po roku w Warszawie zdecydował się wrócić do ligi japońskiej. Nie był znany los Wojciecha Włodarczyka, który miał kontrakt opcjonalny. Dziś władze klubu rozwiały wszelkie wątpliwości. Oprócz Jędrzeja Gruszczyńskiego, Jana Firleja i Nikoli Gjorgieva, z zespołu odchodzą wyżej wymieniony przyjmujący, a także środkowy Sebastian Warda. Wojciech Włodarczyk do drużyny dołączył w zeszłym roku, a wcześniej występował w ówczesnym AZS-ie Politechnika Warszawska w sezonie 2009/2010. Sebastian Warda w Warszawie również spędził rok i wystąpił w dwudziestu spotkaniach ligowych.

 

W drużynie ONICO Warszawa na pewno zostają Andrzej Wrona, Antoine Brizard, Damian Wojtaszek, Bartosz Kwolek, Jan Nowakowski, Jakub Kowalczyk i Sharone Vernon-Evans, którzy mają ważne kontrakty. Niedawno klub zakomunikował również, że na stanowisku szkoleniowca pozostanie Stephane Antiga.

 

Zobaczcie co pisaliśmy o pozostaniu w warszawskim klubie francuskiego szkoleniowca

 

 

 

Źródło: http://www.onicowarszawa.pl/opracowanie własne