Liga A: Noliko Maaseik mistrzem Belgii

Siatkarze Noliko Maaseik w finałowej rywalizacji trzykrotnie pokonali Knack Roeselare i zostali nowymi mistrzami Belgii. W ostatnim pojedynku w sobotę potrzebowali tylko trzech setów, aby przypieczętować zdobycie złotego medalu. Od początku mieli ten pojedynek pod kontrolą, a gracze z Roeselare na próżno szukali sposobu na powstrzymanie rywali.

 

W pierwszym secie między zespołami od początku nawiązała się walka. Toczyła się głównie między parą Jolan Cox i Jelte Maan, a Matthijs Verhannemanem i Rubenem Van Hirtum, którzy prezentowali dobrą grę w tym starciu. Minimalny komfort bezpieczeństwa spoczywał po stronie Noliko Maaseik, a w końcówce objęli oni czteropunktowe prowadzenie (23:19). Chociaż gracze Knack Roeselare odrobili straty (23:23), ich rywale nie stracili koncentracji, zapisując na swoim koncie inauguracyjną odsłonę (25:23).

 

W drugiej odsłonie gospodarze od początku kontrolowali grę, utrzymując przewagę po swojej stronie (12:10). W dalszej kolejności wykorzystali słabszy moment w obozie gości i powiększali prowadzenie (17:11, 21:14). Siatkarze z Roeselare próbowali jeszcze powrócić do walki, ale zespół z Maaseik nie pozwolił odebrać sobie inicjatywy (25:18).

 

Trzeciego seta ponownie drużyny rozpoczęły od walki, ale to gracze Noliko Maaseik wypracowali sobie dwupunktowe prowadzenie, a następnie utrzymywali je w kolejnych akcjach (8:6, 16:14). Drużyny toczyły walkę do końca, ale pod  kontrolą mieli ją gospodarze, dla których było to trzecie zwycięstwo, a tym samym przypieczętowanie wywalczenia mistrzostwa kraju (25:22).

 

W zespole Noliko Maaseik liderami byli Jolan Cox oraz Jelte Maan – obaj zdobyli dla drużyny po szesnaście punktów. Kamil Rychlicki do dorobku zespołu dołożył dziesięć „oczek”.

 

Po przeciwnej stronie siatki liderem był Matthijs Verhanneman, który zdobył dla drużyny trzynaście punktów.

 

Siatkarze z Maaseik zagrali skuteczniej w każdym z elementów, a przede wszystkim popełnili mniej błędów. Zdominowali grę w polu serwisowym, posyłając siedem punktowych zagrywek wobec żadnej po stronie rywali. W grze blokiem byli skuteczniejsi o jeden punkt, ustawiając sześć punktowych bloków.

 

Noliko Maaseik – Knack Roeselare 3:0 (25:23, 25:18, 25:22)

 

 

 

Źródło: http://www.euromillionsvolleyleague.be / opracowanie własne