Vital Heynen odkrył karty

Vital Heynen od momentu objęcia kadry mężczyzn nie ukrywał, że nie zamierza przeprowadzać rewolucji kadrowej, a jedynie stopniowo wprowadzać kolejne zmiany. Szkoleniowiec podał właśnie skład reprezentacji Polski, który będzie przygotowywał się do tegorocznych turniejów i walczył o jak najlepszy wynik dla biało-czerwonej drużyny. 

 

Vital Heynen tuż po objęciu reprezentacji Polski zapowiedział, że nie będzie przeprowadzał rewolucji, ale powoli odbudowywał potęgę biało-czerwonych. Szkoleniowiec trzyma się swojego planu i właśnie ogłosił szeroki skład kadry, który będzie przygotowywał się do tegorocznych rozgrywek Ligi Narodów oraz mistrzostw świata. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w składzie nie doszło do rewolucji, a szansę na pokazanie się otrzymali zawodnicy będący obecnie w wysokiej dyspozycji.

 

W szerokim składzie reprezentacji Polski nie znaleźli się między innymi Karol Kłos, co od dawna zapowiadał szkoleniowiec oraz Andrzej Wrona, który ma za sobą dobry sezon z ONICO Warszawa. Miejsca w zespole nie ma również dla Zbigniewa Bartmana, MVP ligi argentyńskiej, mistrza kraju i lidera UPCN San Juan.

 

Szansę od nowego szkoleniowca otrzymali za to między innymi dwaj przyjmujący młodego pokolenia, którzy dobrze zaprezentowali się w mijającym sezonie PlusLigi, Bartosz Kwolek i Tomasz Fornal.

 

Biało-czerwonych w tym sezonie będą czekały dwa główne wyzwania, czyli Liga Narodów w nowej formule, o czym pisaliśmy TUTAJ oraz mistrzostwa świata rozgrywane we Włoszech i Bułgarii. Obrona tytułu z 2014 będzie dla Polaków bardzo trudna, ponieważ polska kadra w ostatnim czasie znajduje się w trudnej sytuacji, a rywale nadal są mocni. Biało-czerwoni walkę o mistrzowski tytuł rozpoczną meczem z Kubańczykami, a dokładny terminarz możecie sprawdzić TUTAJ.

 

Swoje pierwsze wybory do szerokiej kadry skomentował również szkoleniowiec reprezentacji Polski, wyjaśniając, że selekcji dokonał nie tylko ze względu na dyspozycję sportową. „Ta „dwudziestka szóstka” to nie tylko efekt planowania składu, ale i długich rozmów z zawodnikami, dzięki którym wiem, że są bardzo zmotywowani i gotowi do pracy. Ja sam nie mogę doczekać się pierwszych wspólnych treningów w maju” – powiedział trener Vital Heynen komentując krótko wybór składu na Siatkarską Ligę Narodów. Pierwsi kadrowicze spotkają się w Warszawie już 7 maja, by odbyć badania lekarskie oraz przejść procedury wizowe przed czekającymi ich zawodami w Stanach Zjednoczonych. Dwa dni później rozpoczną tygodniowe zgrupowanie w COS OPO Spała. Spotkania reprezentacji siatkarzy w ramach Siatkarskiej Ligi Narodów poprzedzą mecze towarzyskie z reprezentacją Kanady w Katowicach (19 maja) i Opolu (21 maja).

 

 

Szeroki skład reprezentacji Polski:

 

Atakujący: Dawid Konarski, Maciej Muzaj, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek, Damian Schulz

 

Rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Fabian Drzyzga, Marcin Komenda, Marcin Janusz

 

Przyjmujący: Michał Kubiak, Artur Szalpuk, Bartosz Kwolek, Tomasz Fornal, Mateusz Mika, Bartosz Bednorz, Aleksander Śliwka

 

Środkowi: Jakub Kochanowski, Bartłomiej Lemański, Mateusz Bieniek, Norbert Huber, Jan Nowakowski, Piotr Nowakowski

 

Libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek, Kacper Piechocki, Michał Żurek

 

W przygotowaniach reprezentacji uczestniczyć będą także Łukasz Kozub (rozgrywający) oraz Mateusz Masłowski (libero).

 

 

Sztab trenerski i medyczny

Vital Heynen – I trener

Michał Mieszko Gogol – asystent trenera

Sebastian Pawlik – asystent trenera

Paweł Woicki – asystent trenera

Jakub Gniado – trener przygotowania fizycznego

Jan Sokal – lekarz prowadzący

Krzysztof Zając – lekarz

Wiesław Maroń – lekarz

Sebastian Żabierek – lekarz

Tomasz Pieczko – fizjoterapeuta

Mateusz Kowalik – fizjoterapeuta

Robert Kaźmierczak – statystyk

Andrzej Wołkowycki – kierownik zaopatrzenia

Mariusz Szyszko – dyrektor reprezentacji/rzecznik

Hubert Tomaszewski – menedżer

 

 

 

Źródło: informacja własna/www.pzps.pl