Z PlusLigi do Turcji. Robert Täht w Arkasie Izmir

Robert Täht, który do plusligowego Cuprum Lubin dołączył przed startem sezonu 2015/2016 po trzech latach spędzonych w Polsce zdecydował się na podjęcie kolejnego wyzwania. Przyjmujący postanowił zamienić Cuprum Lubin na występujący w lidze tureckiej Arkas Izmir, który co roku liczy się w walce o medale w kraju i na arenie międzynarodowej.

 

Czas na nowe wyzwanie 

 

Robert Täht od sezonu 2015/2016 występował w plusligowym Cuprum Lubin, gdzie był kluczową postacią i często brał na swoje barki ciężar gry w trudnych momentach. Przyjmujący rozgrywek 2017/2018 nie może jednak zaliczyć do całkowicie udanych, ponieważ dużą ich część spędził na rehabilitacji kostki po kontuzji z końca 2017 roku. Chociaż początkowo zapowiadano, że siatkarz do końca sezonu nie wejdzie już na boisko, ponieważ uraz jest bardzo poważny i pod uwagę brana była operacja, to Estończyk zdołał wrócić do pełni sił na decydujący fragment rywalizacji.  Teraz pewne jest, że niezależnie od wyniku wywalczonego w rywalizacji z ONICO Warszawa, Robert Täht w przyszłym sezonie nie będzie występował w polskim klubie. Estoński rozgrywający postanowił podjąć się kolejnego wyzwania i przenosi się do Arkasu Izmir.

 

Robert Täht podczas tego sezonu na boisku pojawił się w 54 setach, podczas których zdobył dla Cuprum Lubin 309 punktów. Estończyk po trzech latach postanowił zmienić otoczenie i wybrał ofertę Arkasu Izmir, który w przyszłym sezonie chce wywalczyć złoto nie tylko w lidze tureckiej, ale również na arenie międzynarodowej. Właśnie w zrealizowaniu tego drugiego celu ma pomóc zakontraktowanie estońskiego przyjmującego. Nie jest to jednak jedyny nowy zawodnik dołączający do Arkasu Izmir. Dzisiaj klub poinformował, że w nadchodzącym sezonie będzie grał także Murillo Radke, również znany z plusligowych parkietów.

 

Odejście Tähta potwierdza również to, że w Cuprum Lubin będą duże zmiany, a z klubem pożegnają się czołowi zawodnicy. Wcześniej informowaliśmy o odejściu szkoleniowca, Patricka Duflos, który wraca do ligi francuskiej, gdzie stanie na czele Tours VB.

 

 

 

Źródło: informacja własna