Irańczycy gotowi na sezon reprezentacyjny

Reprezentacja Iranu już rozpoczyna przygotowania do wyzwań, jakie czekają ją w nadchodzących miesiącach. Trener Igor Kolakovic powołał 37 zawodników, wśród których znalazło się wielu młodych siatkarzy. Na początku tego tygodnia 29 zawodników rozpocznie pracę na zgrupowaniu, kolejnych ośmiu dołączy do kadry w późniejszym terminie.

 

Reprezentacja Iranu stawia sobie w tym sezonie dwa główne cele – Ligę Narodów, która zastąpiła Ligę Światową oraz Mistrzostwa Świata rozgrywane we Włoszech i Bułgarii. Trener Igor Kolaković postanowił więc dać szansę na pokazanie się młodym zawodnikom, którzy dopiero zaczynają przygodę z seniorską siatkówką. Szkoleniowiec powołał na pierwsze zgrupowanie 37 graczy, z których 29 rozpocznie treningi wcześniej, a kolejnych ośmiu siatkarzy dostało czas na odpoczynek i regenerację po rozgrywkach ligowych. „Moim zdaniem jest wspieranie młodych zawodników, którzy są przyszłością irańskiej siatkówki. Wybór graczy na zgrupowanie był całkowicie moją decyzją, każdy z nich cechuje się gorliwością i dużym potencjałem” – mówi Igor Kolaković. Szkoleniowiec zaznaczył również, że podczas wyboru wąskiego składu nie będą decydowały wcześniejsze dokonania, ale aktualna forma, w jakiej będą poszczególni gracze. „Wysiłki i starania na treningach będą jedynym kryterium kształtującym pierwszą kadrę. Moim priorytetem jest dyscyplina” – dodał szkoleniowiec, który w poprzednim sezonie pokazał, że nie boi się podejmować trudnych decyzji.

 

Pierwszym sprawdzianem reprezentacji Iranu będzie Liga Narodów, rozpoczynająca się już 25 maja, o czym więcej przeczytacie TUTAJ. Aby jak najlepiej przygotować się do tego turnieju Irańczycy mają w planach rozegranie kilku meczów sparingowych z reprezentacją Serbii. We wrześniu gracze trenera Igora Kolakovicia walczyć będą w mistrzostwach świata, które również są celem Irańczyków. „Ten turniej jest rozgrywany raz na cztery lata i jest dla nas bardzo ważny, więc mamy na niego szczegółowy plan. Z tego powodu dajemy odpocząć zawodnikom, którzy są eksploatowani w klubach i kadrze, ponieważ chciałbym ich widzieć wypoczętych i bez kontuzji” – dodał Igor Kolaković.

 

 

Zawodnicy aktualnie przebywający na zgrupowaniu:

Javad Karimi, Rahman Taghizadeh, Salim Chaperli, Saeid Javaheri Tavana, Mohammad Razipour, Amir Mohammad Falahatkhah, Mahdi Jelveh, Abolfazl gholipour, Behnam Ebrahimi, Amir Hossein tookhteh, Mojtaba yousefi, Kiyavash Heidari, Mohammad Rasouli, Akbar Valaei, Mohammad Taher Vadi, Farhad Salafzoon, Saman Faezi, Masoud Gholami, Ali Asghar Mojarad, Ali Shafiei, Morteza Sharifi, Amir Hossein Esfandiar, Ghasem karkhaneh, Amir Ghafour, Pourya Yali, Mohammad Reza Hazratpour, Saber Kazemi, Mostafa Heidari, Meysam Salehi

 

Do zespołu dołączą: Farhad Ghaemi, Mahdi Marandi, Milad Ebadipour Ghara, Mir Saeid Marouflakrani, Mohammadjavad Manavinezhad, Mojtaba Mirzajanpour, Reza Ghara, Seyed Mohammad Mousavi Eraghi

 

 

 

Źródło: inranvolleyball.com/opracowanie własne