Mateusz Janikowski podpisał kontrakt z ONICO Warszawa

Mateusz Janikowski, gracz KS Metro Warszawa, został nowym zawodnikiem ONICO Warszawa. Urodzony w 1999 roku przyjmujący podpisał kontrakt ze stołecznym klubem. Umowa pomiędzy siatkarzem a drużyną obowiązywać będzie przez najbliższe dwa sezony.

 

Młodość górą 

 

Mateusz Janikowski to niespełna dziewiętnastoletni przyjmujący o dobrych parametrach, ma bowiem 200 cm wzrostu. Siatkarz jest wychowankiem KS Metro Warszawa, a w latach 2014-2016 występował w AZS-ie Politechnice Warszawskiej w rozgrywkach Młodej Ligi. W karierze zawodnika jest również krótka przygoda w SMS-ie Spała, a następnie gracz wrócił do stolicy. W marcu 2016 roku Janikowski został wybrany MVP turnieju Trofeo Internazionale Businello, w którym triumfował wraz z reprezentacją Polski kadetów. W przyszłym sezonie przyjmujący będzie występował w barwach ONICO z numerem 17. „To dla mnie duże wyróżnienie a zarazem wielkie wyzwanie. Cieszę się, że od nowego sezonu będę mógł rozwijać się na parkietach PlusLigi i trenować pod okiem jednego z najlepszych przyjmujących w historii siatkówki, jakim bez wątpienia był Stephane Antiga. Zarówno on, jak i Paweł Zagumny obdarzyli mnie dużym zaufaniem i mam nadzieję, że już niedługo zacznę spłacać zaciągnięty u nich dług swoją postawą na boisku” – mówi Mateusz Janikowski.

 

ONICO Warszawa stawia na młodych zawodników i już teraz kontraktuje zespół na kolejny sezon. Jak mówi dyrektor sportowy stołecznego klubu, podpisanie umowy z Mateuszem Janikowskim nie jest przypadkowym wyborem. Siatkarz miał już okazję trenować z plusligową drużyną i zarazem pokazać się francuskiemu szkoleniowcowi. „Cieszymy się, że do naszego zespołu dołącza jeden z najzdolniejszych siatkarzy młodego pokolenia, młodzieżowy reprezentant kraju, a do tego warszawiak. Mateusz miał już okazję z nami trenować, uważnie obserwował go Stephane Antiga i wspólnie uznaliśmy, że ma duży potencjał by rozwinąć się w Warszawie i być wartością dodaną dla ONICO. Przed nim jeszcze wiele pracy, ale jestem przekonany, że w przyszłości ten transfer zaprocentuje zarówno na korzyść klubu, jak i samego zawodnika” – powiedział dyrektor sportowy ONICO Warszawa, Paweł Zagumny.

 

ONICO Warszawa jeszcze przed końcem obecnych rozgrywek rozpoczęło budowanie składu na sezon 2018/2019. W stołecznej drużynie pozostanie francuski rozgrywający Antoine Brizard, o czym możecie przeczytać TUTAJ. Kontrakt z warszawianami przedłużył również lider drużyny, Bartosz Kwolek.

 

 

 

Źródło: informacja prasowa/opracowanie własne