Puchar CEV: Ziraat Bankasi Ankara bez szans. Belogorie Belgorod bliżej trofeum

W pierwszym meczu finałowym walki o Puchar CEV siatkarze Belogorie Belgorod nie dali szans graczom Ziraatu Bankasi Ankara, zwyciężając po trzech setach. Od początku narzucili swój rytm gry, a gracze tureckiego zespołu nie mogli znaleźć recepty na tak dysponowanych przeciwników. W rezultacie Rosjanie zrobili duży krok w stronę wywalczenia trofeum.

 

Mecz rozpoczął się wymianą punktów (1:1), po czym na dwupunktowe prowadzenie wyszli gospodarze (3:1). Gracze tureckiej drużyny nie tracili z nimi kontaktu, walcząc o doprowadzenie do remisu. Gospodarze nie pozwolili jednak na bliższy kontakt punktowy, odskakując na cztery „oczka” różnicy (8:4). W dalszej części gry powiększali swoją przewagę, całkowicie dominując inauguracyjną odsłonę. Ostatecznie zapisali ją na swoim koncie z przewagą dwunastu punktów (25:13).

 

Drugi set rozpoczął się dosyć wyrównanie (2:2), lecz szybko gospodarze odskoczyli przeciwnikom, obejmując trzypunktowe prowadzenie (5:2). Tureccy gracze zdołali odrobić straty i doprowadzili do remisu (7:7). Rosjanie szybko odzyskali prowadzenie (10:7), a następnie powiększali swój dorobek punktowy, nie pozwalając sobie na stratę inicjatywy. W rezultacie zapisali na swoją korzyść także tę partię (25:15).

 

Trzecia odsłona pierwszego pojedynku finałowej rywalizacji również została zainaugurowana dosyć wyrównanie, ale szybko dwupunktowe prowadzenie objęli gospodarze (4:2). Taką różnicę punktową utrzymywali w kolejnych akcjach, ale gracze z Turcji nie przestawali walczyć o wyrównanie wyniku. Rosjanie nie pozwolili im jednak na zbyt bliski kontakt punktowy, powiększając swoją przewagę (10:5). Wyraźnie dominowali również w tej partii, a goście na próżno próbowali powrócić do gry. Ostatecznie cały mecz padł łupem ekipy z Rosji (25:14).

 

Belogorie Belgorod – Ziraat Bankasi Ankara 3:0 (25:13, 25:15, 25:14)

 

Składy drużyn:

 

Belogorie Belgorod: Nikolay Nikolov, Sergey Tetyukhin, Konstantin Bakun, Roman Poroshin, Dmitriy Muserskiy, Ian Iereshchenko, Alexey Obmochaev (libero) oraz Roman Danilov

 

Ziraat Bankasi Ankara: Ulas Kiyak, Oleg Antonov, Dawid Konarski, Vahit Savas, Bartosz Kurek, Koray Sahin, Volkan Done (libero) oraz Vojin Cacic, Vefa Yilmaz, Enes Atli

 

Źródło: Informacja własna