Leon oficjalnie potwierdza odejście z Zenitu Kazań

Kubańczyk Wifredo Leon po czterech latach spędzonych w Zenicie Kazań zdecydował się nie przedłużać umowy z rosyjskim gigantem i zmienia barwy klubowe. Po wielu miesiącach spekulacji przyjmujący z polskim obywatelstwem oficjalnie potwierdził, że nie zostanie na kolejny rok w zespole Vladimira Alekno.

 

Czas zmian

 

Wilfredo Leon od 2014 roku występował w barwach Zenitu Kazań, gdzie przyszedł prosto z ligi kubańskiej. Dla młodego przyjmującego było to niesamowite wyróżnienie, ale również ogromne wyzwanie, ponieważ rosyjski klub był potęgą nie tylko w Superlidze, ale również na arenie międzynarodowej. Kubańczyk szybko stał się gwiazdą światowego formatu i wiele czołowych zespołów starało się go pozyskać, siatkarz jednak pozostawał w Kazaniu. Z klubem prowadzonym przez trenera Vladimira Alekno Wilfredo Leon trzykrotnie wygrał Ligę Mistrzów, trzykrotnie zdobył mistrzostwo Rosji, Superpuchar i czterokrotnie Puchar Rosji. W 2017 roku na konto siatkarza trafiło również Klubowe Mistrzostwo Świata wywalczone w krakowskiej Tauron Arenie.

 

Po czterech latach spędzonych w Zenicie Kazań nadszedł jednak czas na zmianę i to, co do niedawna było tylko spekulacjami, stało się faktem. Wilfredo Leon oficjalnie ogłosił, że w przyszłym sezonie nie będzie występował już w rosyjskim gigancie. „Zdecydowałem się nie odnawiać mojego kontraktu z Zenitem Kazań” – przekazał za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych Kubańczyk z polskim obywatelstwem. „Chciałbym podziękować klubowi i trenerowi za bardzo dobre warunki do mojego rozwoju. Z tym wspaniałym zespołem zdobyłem tytuły o jakich marzyłem: mistrzostwo Rosji, Puchar Rosji, Superpuchar, wygrałem Ligę Mistrzów i ostatnio także Klubowe Mistrzostwa Świata” – dodał zawodnik. W tym sezonie jednak Zenit Kazań ma jeszcze przed sobą cele do zrealizowania. Zespół jest organizatorem Final Four Ligi Mistrzów oraz walczy o kolejne mistrzostwo kraju. „Jako profesjonalista mogę zapewnić, że zostawię wszystkie swoje umiejętności i serce na boisku, żeby wygrać w tych turniejach. Rozstaję się z Zenitem Kazań w przyjacielskich stosunkach i nie wykluczam współpracy w przyszłości – zakończył Wilfredo Leon.

 

Na razie oficjalnie nie wiadomo, gdzie będzie występował Wilfredo Leon, ale najprawdopodobniej będzie to włoska Serie A.

 

 

 

Źródło: informacja własna