Kolejny zawodnik zostaje w Olsztynie. Żurek z nowym kontraktem

Pierwszymi zawodnikami, którzy przedłużyli kontrakty z Indykpolem AZS-em Olsztyn byli rozgrywający Paweł Woicki oraz atakujący Jan Hadrava. Kolejnym siatkarzem z podstawowego składu olsztynian, który związał się z klubem nową umową jest libero Michał Żurek, a jego kontrakt będzie obowiązywał przez najbliższe dwa sezony.

 

Obecny sezon jest dla Michała Żurka czwartym w drużynie Indykpolu AZS-u Olsztyn. Pierwszy kontrakt z olsztyńskim zespołem Żurek podpisał w roku 2012, a na zmianę barw klubowych zdecydował się po dwóch latach. W sezonie 2013/2014 wraz z drużyną z Warmii i Mazur wywalczył piąte miejsce. Po grze w Asseco Resovii Rzeszów (2014/2015) oraz Łucznicze Bydgoszcz (2015/2016), doświadczony zawodnik powrócił do Olsztyna, ponownie osiągając z zespołem piątą pozycję na zakończenie sezonu. Tegoroczne rozgrywki nie będą ostatnimi, w których kibice będą mogli podziwiać siatkarza w olsztyńskich barwach. Kontrakt Michała Żurka z Indykpolem AZS Olsztyn został bowiem przedłużony o dwa lata. „Jestem w takim momencie swojej kariery, kiedy cenie sobie relacje międzyludzkie” – przyznaje Michał Żurek i dodaje: „Rozmowy, które przeprowadziłem z włodarzami klubu, powinny właśnie tak wyglądać. Siadam do stołu z osobą, której ufam, wiem, że ceni Twoją pracę, zaangażowanie oraz to, jak bardzo zależy Tobie, żeby w Olsztynie była dobra siatkówka. Podczas negocjacji nie pojawiła się u mnie chwila zwątpienia, dlatego bardzo szybko osiągnęliśmy porozumienie”.

 

Zadowolenia z przedłużonej umowy nie kryje również Prezes Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. w Olsztynie. „Bardzo szybko doszliśmy z Michałem do porozumienia. To kolejny zawodnik zadowolony z możliwości gry w Indykpolu AZS Olsztyn i wypada się tylko z tego cieszyć. Według mnie Michał zasługuje, aby Vital Heynen, trener reprezentacji Polski, powołał go do szerokiej kadry. Mam nadzieję, że tak też się stanie” – mówi Tomasz Jankowski i dodaje: „Myślimy o dalszej budowie drużyny na nowy sezon, lecz w tym momencie ważniejsza jest dla nas walka o awans do fazy play-off”.

 

Michał Żurek nie jest pierwszym siatkarzem, który zdecydował się na podpisanie nowej umowy z olsztyńskim klubem. Wcześniej swoje kontrakty przedłużyli Paweł Woicki i Jan Hadrava, o czym możecie przeczytać TUTAJ. W nowym sezonie szkoleniowcem Indykpolu AZS-u Olsztyn nadal będzie Roberto Santilli.

 

O nowym kontrakcie Roberto Santilliego pisaliśmy TUTAJ.

 

 

Źródło: http://www.indykpolazs.pl/informacja własna