Michał Kubiak mistrzem Japonii!

Michał Kubiak wraz ze swoim zespołem sięgnął po tytuł mistrza Japonii. Drużyna Panasonic Panthers w finale walczyła z Gosei Trefuerza i dwukrotnie pokonała przeciwników, w pierwszym meczu 3:0, a w kolejnym po tie-breaku. Mimo iż Polak występuje w Azji drugi sezon, to jednak jest to dla niego pierwsze mistrzostwo Japonii w karierze.

 

Pierwsze finałowe spotkanie o mistrzostwo Japonii potoczyło się po myśli drużyny Michała Kubiaka. Ekipa Panasonic Panthers bez straty seta pokonała przeciwników i zrobiła pierwszy krok w stronę mistrzowskiego tytułu. Zespół kapitana reprezentacji Polski zdominował rywali w bloku, punktując w tym elemencie czternaście razy przy pięciu rywali. Ponadto Pantery posłały na stronę przeciwników dwa asy serwisowe. Ekipa Gosei Trefuerza nie punktowała w zagrywce. Drużyna Polaka od swoich rywali była również wyraźnie lepsza w ataku (48,9% do 37,5 Gosei Trefuerza). W meczu tym Michał Kubiak punktował szesnaście razy w tym dwa blokiem. Polak skończył dwanaście na trzydzieści posłanych do niego piłek, co dało mu 40% skuteczności w ataku. Reprezentant Polski trzynaście razy odbierał zagrywki rywali, notując 63,2% pozytywnego przyjęcia.

 

Panasonic Panthers – Gosei Trefuerza 3:0 (25:19, 25:21, 25:20)

 

 

Drugi mecz finałowy nie był już jednostronnym pojedynkiem. Zawodnicy Gosei Trefuerza walczyli z Panterami, jak równy z równym, a o losach meczu zadecydować musiał tie-break, w którym w końcówce lepszy okazał się zespół Michała Kubiaka. Kapitan reprezentacji Polski w spotkaniu tym był wiodącą postacią w swojej drużynie i zdobył dwadzieścia siedem „oczek”. Polak w całym starciu atakował aż czterdzieści razy, kończąc dwadzieścia piłek, co dało mu 44,4% skuteczności w tym elemencie. Kubiak dołożył także trzy bloki i jednego asa serwisowego i był najlepiej punktującym zawodnikiem w swojej ekipie, która po końcowym gwizdku mogła się cieszyć z mistrzowskiego tytułu.

 

Panasonic Panthers – Gosei Trefuerza 3:2 (19:25, 25:16, 24:26, 26:24, 15:13)

 

 

 

Źródło: http://www.vleague.or.jp/opracowanie własne