PlusLiga: Gdańszczanie kontynuują serię zwycięstw

Siatkarze Trefla Gdańsk w meczu przeciwko Dafi Społem Kielce nie pozostawili złudzeń rywalom. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego pewnie pokonali przyjezdnych w trzech partiach, a najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Damian Schulz. Zwycięstwo to pozwoliło gdańszczanom na umocnienie się na czwartym miejscu w tabeli.

 

Spotkanie rozpoczęło się od wymiany ciosów między drużynami (1:1), ale gdański zespół szybko wypracował trzypunktową zaliczkę (4:1). Rosnąca przewaga rywali zmusiła trenera Dariusza Daszkiewicza do wykorzystania przerwy, która nie przyniosła oczekiwanego skutku. Trefl Gdańsk dzięki dobre grze i błędom własnym kieleckiej drużyny powiększał swoją przewagę (14:7), nie pozwalając Dafi Społem na nawiązanie walki. W końcówce drużyna z Kielc próbowała zniwelować starty, lecz gdańszczanie nie pozwolili im na to i pewnie wygrali pierwszą odsłonę (25:18).

 

Druga partia rozpoczęła się od mocnych ataków po obu stronach siatki (1:1). Między zespołami nawiązała się wyrównana walka (3:3), lecz po ataku Daniela McDonnella gdański zespół prowadził trzema „oczkami” (6:3). Podobnie jak w poprzednim secie podopieczni Andrei Anastasiego od początku narzucili przyjezdnym swój styl gry i zwiększali przewagę (16:10). Taki stan rzeczy po raz kolejny zmusił trenera Dafi Społem do wzięcia czasu (19:12). Po powrocie na boisko zawodnicy z Kielc podjęli próbę odrobienia start (24:19), ale po ataku Szymona Jakubiszaka zwycięstwo odnieśli gospodarze (25:19).

 

Po dziesięciominutowej przerwie oba zespoły wróciły na boisko zmotywowane, przez co nawiązała się wyrównana walka (2:2). W początkowej fazie seta gra toczyła się punkt za punkt, a na tablicy wyników raz po raz widniał remis (7:7). Atak gdańszczan został zatrzymany przez blok drużyny z Kielc (13:12), ale po chwili znów był remis. Wyrównany przebieg gry trwał przez znaczną część trzeciej partii (17:17), lecz w końcówce gospodarze zdołali wypracować dwupunktową zaliczkę (18:16), którą dzięki skutecznym atakom powiększali (20:16). Po zmianach przeprowadzonych przez Dariusza Daszkiewicza kielczanie próbowali doprowadzić do wyrównania, ale miejscowy zespół wykazał się cierpliwością i rozstrzygnął seta na swoją korzyść (25:21).

 

 

Trefl Gdańsk – Dafi Społem Kielce 3:0 (25:18, 25:19, 25:21)

 

MVP: Damian Schulz

 

 

Składy zespołów:

 

Trefl Gdańsk: Piotr Nowakowski, TJ Sanders, Wojciech Ferens, Damian Schulz, Daniel McDonnell, Artur Szalpuk, Maciej Olenderek (libero) oraz Patryk Niemiec, Szymon Jakubiszak, Michał Kozłowski

 

Dafi Społem Kielce: Przemysław Stępień, Jakub Wachnik, Alexey Nalobin, Maciej Pawliński, Tomislav Dokić, Mxim Marozau, Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Szymon Biniek, Michał Superlak, Piotr Adamski

 

 

 

Źródło: Informacja własna