Liga turecka: Polscy zawodnicy Ziraatu Bankasi nie zawalczą o medale

W lidze tureckiej poznaliśmy zespoły, które zawalczą o mistrzostwo kraju. Z rywalizacji tej, pomimo świetnego startu sezonu, odpadł Ziraat Bankasi Dawida Konarskiego i Bartosza Kurka. Do walki o medale przystąpią zaś gracze Istambułu BBSK, Arkasu Spor Izmir, Galatasaray HDI Sigorta Stambuł oraz Halkbanku Ankara.

 

W nie najlepszym położeniu fazy play-off znaleźli się Dawid Konarski i Bartosz Kurek oraz ich Ziraat Bankasi, który przegrał po trzeciej rundzie spotkań 1:2 z Istambułem BBSK. Drugie ze spotkań zakończyło się pewnym zwycięstwem klubu Polaków 3:0. Zwycięzcy bardzo dobrze zagrali w bloku zdobywając w tym elemencie siedem punktów przy tylko trzech rywali. Pierwsze skrzypce w spotkaniu zagrał Bartosz Kurek, dla którego był to pierwszy tak dobry występ w tym ciężkim dla niego sezonie. Zawodnik ten zapisał na swoim koncie osiemnaście punktów, z  czego aż cztery zdobył blokiem. Drugi z Polaków, Dawid Konarski zdobył jedenaście punktów i raz punktował blokiem.

 

Ziraat Bankasi – Istambuł BBSK 3:0 (28:26, 25:16, 25:21)

 

 

Trzecie ze spotkań przekreśliło szansę Ziraatu Bankasi na walkę o medale. Pięciosetowa rywalizacja zakończyła się tym razem na korzyść zawodników Istambułu BBSK. Drużyna polskich graczy zdołała wygrać tylko drugą i trzecią partię. W tym meczu oba zespoły zdobyły aż po czternaście „oczek” blokiem. Siatkarze Ziraatu Bankasi zapisali na swoje konto trzy punkty z pola zagrywki, ich rywale w ten sposób zdobyli jeden punkt mniej. Po mimo przegranej świetne spotkanie zaliczył Dawid Konarski, który zdobył aż dwadzieścia pięć punktów. Bartosz Kurek wystąpił jedynie w dwóch pierwszych setach i zdobył tylko jeden punkt.

 

Ziraat Bankasi – Istambuł BBSK 2:3 (23:25, 25:23, 25:17, 22:25, 13:15)

 

 

 

Dwa pewne zwycięstwa zapisali na swoim koncie siatkarze Arkasu Spor Izmir, którzy w rywalizacji ćwierćfinałowej pokonali Maliye Piyango. Drugie starcie pomiędzy tymi drużynami to trzysetowa walka na korzyść siatkarzy z Izmiru. Dominowali oni w grze zarówno blokiem jak i w zagrywce, zdobywając jedenaście punktów blokiem i cztery bezpośrednio z zagrywki. Ich rywale wywalczyli odpowiednio sześć punktów blokiem i jeden z zagrywki. W tym meczu najlepiej punktował Oliver Venno z Maliye Piyango z siedemnastoma punktami na swoim koncie. Po drugiej stronie siatki „oczko” mniej zdobył Adis Lagumdzija.

 

Arkas Spor Izmir – Maliye Piyango 3:0 (25:17, 25:23, 25:22)

 

Ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami to również wygrana siatkarzy Arkasu Spor Izmir. Tym razem jednak gracze Maliye Piyango postawili rywalom trudniejsze warunki i zdołali wygrać drugiego seta. Pozostałe partie należały już do zawodników z Izmiru i tym samym przypieczętowali swój awans do gry o medale. To spotkanie było bardziej wyrównane pod względem skuteczności zagrywki. Gracze Arkasu Spor zagrali pięć asów serwisowych, a ich rywale o jeden mniej. Znaczną przewagę jednak zwycięzcy mieli w bloku, zdobywając w tym elemencie aż piętnaście punktów przy tylko pięciu przeciwników. W drużynie Maliye Piyango najlepiej spisał się Ibrahim Yucel, który zdobył piętnaście punktów. Po drugiej stronie boiska z taką samą ilością punktów najlepiej zagrał J.Paulo Bravo.

 

Arkas Spor Izmir – Maliye Piyango 3:1 (25:23, 23:25, 25:17,25:18)

 

 

 

Kolejną z drużyn, która potrzebowała trzech spotkań do awansu było Galatasaray HDI Sigorta Stambuł. W drugim ze starć z Fenerbahce Stambuł przegrali wygrywając jedynie pierwszego seta. Oba zespoły na podobnym poziomie zagrały blokiem. Zwycięzcy spotkania zdobyli w tym elemencie dziewięć punktów, a ich rywale o jeden mniej. Siatkarze Fenerbahce HDI Sigorta zagrali zaś lepiej w zagrywce, zdobywając cztery asy serwisowe, przy jednym przeciwników. Najwięcej punktów w meczu zdobył zawodnik Fenerbahce Stambuł, Metin Toy. Gracz ten zapisał na swoim koncie osiemnaście punktów i dwa razy punktował blokiem. Po drugiej stronie siatki najlepiej zagrał Okello Daudi, który zdobył dla swojego zespołu dwa „oczka” mniej.

 

Fenerbahce Stambuł – Galatasaray HDI Sigorta Stambuł 3:1 (17:25, 25:22, 25:20, 25:19)

 

 

Awans do fazy medalowej siatkarze Galatasaray HDI Sigorta przypieczętowali w trzecim meczu, w którym pokonali Fenerbahce Stambuł również po czterosetowej walce. W starciu tym oba zespoły bardzo dobrze zagrały blokiem. Siatkarze Fenerbahce zdobyli w tym elemencie aż szesnaście punktów, a ich przeciwnicy tylko jeden mniej. Zawodnicy Galatasaray HDI Sigorta nieco lepiej zagrali jednak w zagrywce i posłali oni dziewięć asów serwisowych, przy sześciu punktowych zagrywkach przeciwników. Tym razem najlepiej punktował Okello Daudi z Galatasaray HDI Sigorta, który na swoim koncie zapisał dwadzieścia jeden punktów. w zespole przeciwnym podobnie jak w poprzednim spotkaniu najlepiej zagrał Metin Toy, który i tym razem zdobył osiemnaście punktów.

 

Fenerbahce Stambuł – Galatasaray HDI Sigorta Stambuł 1:3 (25:20, 23:25, 21:25, 22:25)

 

 

 

Zespołem, który potrzebował tylko dwóch spotkań do awansu był Halkbank Ankara. W drugim starciu z Afyon Belediyesi Yuntas wygrali przegrywając tylko trzecią partię. Gracze z Ankary mieli przewagę w grze blokiem, zdobywając w ten sposób dziewięć punktów przy sześciu punktach rywali. Siatkarze Afyon Belediyesi Yuntas lepiej zagrali zaś w zagrywce, posyłając pięć asów serwisowych przy tylko dwóch zagrywkach punktowych przeciwników. Z dwudziestoma czterema punktami na swoim koncie najlepiej pokazał się zawodnik Halkbanku Ankara, Fernando Hernandez. Po drugiej stronie siatki najlepiej spisał się Armin Mustedanovic, który zdobył dla swojej drużyny siedemnaście punktów.

 

Halkbank Ankara – Afyon Belediyesi Yuntas 3:1 (25:19, 25:14, 23:25,25:19)

 

 

Ostateczne wyniki rywalizacji ćwierćfinałów (awans):

Halkbank Ankara – Afyon Belediyesi Yuntas 2:0

Arkas Spor Izmir – Maliye Piyango 2:1

Fenerbahce Stambuł – Galatasaray HDI Sigorta Stambuł 1:2

Ziraat Bankasi – Istambuł BBSK 1:2

 

 

 

Źródło:  tvf-web.dataproject.com/opracowanie własne