PlusLiga: Cenne przełamanie szczecinian

Siatkarze Espadonu Szczecin w ramach dwudziestej czwartej kolejki PlusLigi zmierzyli się na wyjeździe z Dafi Społem Kielce. Spotkanie nie należało do łatwych, a obydwa zespoły dawały z siebie wszystko w walce o ligowe punkty. Ostatecznie zwycięstwo i pełna pula „oczek” powędrowały na konto zawodników prowadzonych przez trenera Michała Gogola. 

 

Espadon Szczecin pewnie rozpoczął spotkanie w Kielcach, szybko wychodząc na prowadzenie (6:3) i bez większych problemów je utrzymując (8:4). Gracze Dafi Społem zbliżyli się do przeciwników (7:8), lecz cały czas musieli walczyć o utrzymanie wyniku, nie będąc w stanie zapewnić sobie zaliczki (10:12). Przy stanie 11:15 o czas poprosił trener Dariusz Daszkiewicz, ale nie przyniosło do efektu i jego gracze nadal mieli wysokie straty (14:18). Szkoleniowiec kielczan rotował składem, co nie poprawiło gry jego zespołu (14:21), ale po kilku akcjach doszło do przełamania i Dafi Społem zaczęło punktować (18:22). Espadon Szczecin nie pozwolił odebrać sobie prowadzenia (23:20) i wygrał premierową odsłonę (25:20).

 

Szczecinianie również drugą partię rozpoczęli od prowadzenia (4:2), ale kielczanie szybko wyrównali (4:4) i zapewnili sobie zaliczkę (8:5). Siatkarze Michała Gogola starali się zbliżyć do rywali (7:9), ale Dafi Społem Kielce szybko odskoczyło (12:7) i bez problemu punktowało atakiem (14:9). Espadon Szczecin zmniejszył straty do dwóch „oczek” zmniejszając ilość błędów (13:15) i dzięki blokom doprowadzili do remisu (16:16). Gra toczyła się wyrównanie (19:19), ale goście wyszli na prowadzenie (22:21). W końcówce sytuacja po raz kolejny się odwróciła i kielczanie mieli okazję do zakończenia seta (25:24), lecz po grze na przewagi ze zwycięstwem w drugiej partii schodzili szczecinianie (29:27).

 

Trzecia partia zaczęła się od gry punkt za punkt (4:4), ale to Dafi Społem Kielce jako pierwsze zapewniło sobie dwa „oczka” zaliczki (7:5). Goście nie pozwolili rywalom na przejęcie kontroli (10:10), ale przez własne błędy stracili okazję do wyjścia na prowadzenie (10:12). Po raz kolejny gra się wyrównała (15:15) i o czas poprosił trener Dariusz Daszkiewicz, ale po nim na tablicy wyników nadal raz po raz widniał remis. W końcówce po raz kolejny serię punktów zanotowali szczecinianie (23:20) i to oni zakończyli seta na swoją korzyść (25:22), przełamując tym samym serię porażek.

 

Dafi Społem Kielce – Espadon Szczecin 0:3 (20:25, 27:29, 22:25)

MVP: Marcin Wika

 

 

Składy zespołów:

Dafi Społem Kielce: Jakub Wachnik, Przemysław Stępień, Łukasz Łapszyński, Mariusz Schamlewski, Maciej Pawliński, Maksim Marozau, Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Tomislav Dokić, Piotr Adamski

Espadon Szczecin: Bartłomiej Kluth, Janusz Gałązka, Marcin Wika, Eemi Tervaportti, Bartosz Gawryszewski, Michał Ruciak, Dawid Murek (libero)

 

 

 

Źródło: informacja własna