Liga turecka, play-off: Przegrana Ziraatu Bankasi. Dobre występy Polaków

W Turcji rozpoczęły się właśnie rozgrywki fazy play-off. Pierwsze zwycięstwa na swoich kontach zapisali siatkarze Maliye Piyango, Galatasaray HDI Sigorta, Istambułu BBSK i Afyon Belediyesi Yuntas. Pomimo zaciętej pięciosetowej walki, przegraną zanotował Ziraat Bankasi z Bartoszem Kurkiem i Dawidem Konarskim w składzie.

 

W pierwszym ze starć fazy play-off siatkarze Maliye Piyango podejmowali Arkas Spor Izmir. Gospodarze bez problemu pokonali rywali i potrzebowali do tego tylko trzech setów. Spotkanie to było wyrównane pod względem gry blokiem, oba zespoły zdobyły w tym elemencie po jedenaście punktów. Gracze Maliye Piyango znacznie lepiej poradzili sobie zaś w przyjęciu, odbierając piłki ze skutecznością 69%, a ich przeciwnicy 47%. Najwięcej punktów zdobył gracz drużyny Maliye Piyango Oliver Venno, zapisując na swoim koncie dwadzieścia cztery „oczka”. Po drugiej stronie siatki z czternastoma punktami przy swoim nazwisku najlepiej spisał się Gokhan Gokgoz.

 

Maliye Piyango – Arkas Spor Izmir 3:0 (25:22, 25:18, 25:23)

 

 

 

Pięciosetowa walka została rozegrana pomiędzy Galatasaray HDI Sigorta i Fenerbahce Stambuł. Pojedynek zakończył się na korzyść klubu ze Stambułu, chociaż zawodnicy tego zespołu musieli uznać wyższość rywali w pierwszym i drugim secie, lecz ostatecznie to oni okazali się lepsi. Gracze obu drużyn zdobyli po dwanaście punktów blokiem, ale wyraźną różnicę można było zauważyć w zagrywce. Gospodarze zdobyli osiem asów serwisowych przy dwóch punktowych zagrywkach rywali. Najlepiej punktującym zawodnikiem meczu był gracz Fenerbahce Stambuł, Alen Šket, który zdobył dwadzieścia trzy punkty. W zespole przeciwnym dwadzieścia jeden „oczek” wywalczył Aleh Akhrem.

 

Galatasaray HDI Sigorta Stambuł – Fenerbahce Stambuł 3:2 (21:25, 26:28, 25:23, 25:23, 15:11)

 

 

 

Porażkę na swoim koncie zapisali siatkarze Ziraatu Bankasi. Zespół Dawida Konarskiego i Bartosza Kurka rywalizował z Istambuł BBSK i przegrał po pięciosetowej grze. Drużyna Polaków okazała się lepsza jedynie w pierwszym i czwartym secie, a duży wpływ na wygraną Istambuł BBSK miała zagrywka. Gospodarze zdobyli w tym elemencie dziewięć punktów, przy tylko dwóch Ziraatu Bankasi. Najlepiej punktującym siatkarzem w Istambuł BBSK był Samuel Tuia, zdobywając dwadzieścia punktów. W Ziraacie Bankasi dobrze spisali się Polacy. Dawid Konarski zdobył szesnaście punktów, zagrał jednego asa serwisowego i dwa razy punktował blokiem. Bartosz Kurek zdobył trzy „oczka” mniej, również zagrał jednego asa serwisowego i raz punktował blokiem.

 

Istambuł BBSK – Ziraat Bankasi 3:2 (16:25, 25:20, 25:21, 14:25, 15:7)

 

 

 

Większych problemów na swojej drodze nie mieli też siatkarze Halkbanku Ankara, którzy do pokonania Afyon Belediyesi Yuntas potrzebowali trzech partii. Największy opór ze strony rywali napotkali w drugim secie, który zakończył się po grze na przewagi 28:26. Gracze Halkbanku Ankara lepiej zagrali blokiem, punktując w ten sposób siedem razy przy czterech rywali. Lepiej spisali się też w zagrywce zagrywając siedem asów serwisowych przy dwóch po stronie przeciwników. Najwięcej punktów zdobył zawodnik Halkbanku Ankara, Burutay Subasi kończący mecz z piętnastoma punktami na koncie. W drużynie przeciwnej najlepiej punktował Armin Mustedanovic z dziesięcioma „oczkami” przy swoim nazwisku.

 

Afyon Belediyesi Yuntas – Halkbank Ankara 0:3 (16:25, 26:28, 18:25)

 

 

 

Źródło: tvf-web.dataproject.com/opracowanie własne