72 godzinne odwiedziny w Polsce

Jak do tej pory Vital Heynen nie ma najmniejszych problemów z łączeniem funkcji trenera VfB Friedrichshafen i reprezentacji Polski. Teraz Belg spędza w Polsce 72 godziny i wykorzystuje je maksymalnie, spotykając się z władzami związku, zawodnikami, uczniami spalskiego SMS-u oraz oglądając spotkanie w Jastrzębiu. 

 

Intensywne 72 godziny

 

Po wyborze Vitala Heynena jako szkoleniowca reprezentacji Polski obawiano się, że Belg nie będzie w stanie w stu procentach poświęcić się pracy z biało-czerwonymi. Trener udowadnia jednak, że nie ma problemów z połączeniem tych dwóch funkcji i w tym tygodniu przyjechał do Polski. Vital Heynen tuż po zameldowaniu się w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej zdradził, jakie ma plany na kolejne 72 godziny: „Będę rozmawiał z ludźmi ze związku, sztabem i zawodnikami. Planuję odwiedzić Spałę, porozmawiać z innymi trenerami. Mam napięty terminarz”. Belg podkreślił również wagę ludzi współpracujących z nimi podczas budowania reprezentacji Polski, którą chce ponownie wprowadzić do światowej elity. „Jesteśmy jedną dużą rodziną i potrzebuję waszej pomocy. Musicie mi mówić co robię dobrze a co robię nie dobrze. Jestem pewien, ze nic nie zrobię sam. Jesteśmy jedną drużyną: zawodnicy, sztab i wy wszyscy, którzy pracują w tym budynku” –  powiedział nowy selekcjoner reprezentacji Polski.

 

Vital Heynen nie ukrywał, że krótki czas, który spędzi w Polsce, chce wykorzystać tak efektywnie, jak tylko się da. Pierwszego dnia Belg spotkał się z działaczami Polskiego Związku Piłki Siatkowej i opowiedział, jaki jest cel jego wizyty: „Chciałbym jak najwięcej dowiedzieć się o działaniu reprezentacji i polskich klubów”. We wtorek Vital Heynen odwiedził Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Spale, gdzie poprowadził trening dla młodych zawodników, którzy w przyszłości mogą stanowić o sile polskiej kadry. Środa również jest dniem pracy dla belgijskiego trenera, który pojedzie do Jastrzębia, by obserwować polskich zawodników podczas meczu jastrzębian z Cerradem Czarnymi Radom.

 

Po zakończeniu krótkiej wizyty w Polsce Vital Heynen wróci do Niemiec, gdzie cały czas trenuje VfB Friedrichshafen, niedawnego zwycięzcę pucharu kraju.

 

 

 

Źródło: pzps.pl/opracowanie własne