Liga A: Pozostałe drużyny rozpoczęły walkę w fazie play-off

Za nami już druga kolejka fazy play-off, w której rywalizacja odbywa się w trzech grupach. W sobotę do walki  dołączyły pozostałe zespoły: Noliko Maaseik, Knack Roeselare i Prefaxis Menen. Wszystkie te zespoły były faworytami w meczach swoich grup i to one odniosły zwycięstwa. Każda z ekip do tabeli dopisała komplet punktów.

 

 

W grupie A do rywalizacji przystąpiła ekipa Noliko Maaseik, która podejmowała w sobotę zespół Axis Guibertin. Siatkarze Axis Guibertin zdołali przechylić na swoją korzyść szalę zwycięstwa jedynie w pierwszym secie. W kolejnych partiach grę pod swoją kontrolą mieli wicemistrzowie Belgii.

 

W przyjęciu zagrywki skuteczniej zaprezentowali się gospodarze, którzy zanotowali nie tylko więcej pozytywnych odbiorów, ale także popełnili mniej błędów. Dobre przyjęcie przełożyli na atak, wykorzystując także kontrataki. W polu serwisowym minimalnie korzystniej zaprezentowali się goście, notując trzy asy serwisowe, czyli o jeden więcej niż gospodarze. W bloku zaś o dwa punkty skuteczniejsi byli wicemistrzowie Belgii.

 

W zespole Noliko Maaseik najlepiej punktującym graczem był Jolan Cox, który zdobył dla swojego zespołu aż dwadzieścia siedem punktów, mając w tym dwa punktowe bloki. Kamil Rychlicki nie zagrał w tym meczu.

 

Po przeciwnej stronie siatki liderem był Robert Wójcik, zdobywając dla swojego zespołu dwadzieścia punktów, z czego trzy zdobył po bloku.

 

Noliko Maaseik – Axis Guibertin 3:1 (22:25, 25:18, 25:15, 25:23)

 

Składy drużyn:

 

Noliko Maaseik: Jelte Maan, Jolan Cox, Dane Mijatovic, Timo Tammemaa , Jay Blankenau, Nicolas Bruno, Just Dronkers (libero)

 

Axis Guibertin: Aljosa Urnaut, Robert Wojcik, Johannes Goverde, Wannes De Beul , Renaud Dillien, Seppe Baetens, Bert Dufraing (libero) oraz Xuan-Lam Nguyen, Guillaume Godart, Renaud Dillien

 

 

 

W drugim meczu grupy B przystępująca do walki ekipa Knack Roeselare podejmowała zespół VDK Gent. Gospodarze od początku narzucili przeciwnikom swój rytm gry. Całkowicie zdominowali grę w drugim secie, zwyciężając z przewagą aż siedemnastu punktów. Po trzech setach zapisali zwycięstwo za trzy punkty.

 

W przyjęciu lepiej zaprezentowali się gospodarze, którzy mieli nieco mniej pozytywnych odbiorów, ale popełnili także mniej błędów. To przełożyli na wysoką skuteczność gry w ataku. Zaprezentowali się również lepiej w polu serwisowym i w grze blokiem, notując siedem asów serwisowych przy czterech po stronie rywali, a także osiem punktowych bloków, czyli o trzy więcej niż goście.

 

W zespole Knack Roeselare najlepiej punktującym graczem był Hendrik Tuerlinckx, który zdobył dla swojego zespołu trzynaście punktów, mając w tym jednego asa serwisowego. Piotr Orczyk do dorobku swojego zespołu dołożył trzy „oczka” – dwa atakiem i jeden zagrywką.

 

W drużynie VDK Gent liderem był Leonis Dedeyne, zdobywając dla swojego zespołu piętnaście punktów, mając w swoim dorobku dwa asy serwisowe i jeden punktowy blok.

 

Knack Roeselare – VDK Gent 3:0 (25:23, 25:8, 25:22)

 

Składy drużyn:

 

Knack Roeselare: Matthijs Verhanneman, Hendrik Tuerlinckx, Miquel Angel Fornes, Angel Trinidad De Haro, Ruben Van Hirtum, Pieter Coolman, Stijn Dejonckheere (libero) oraz Piotr Orczyk, Thomas Konings, Sander Depovere

 

VDK Gent: Pieter-Jan Bormans, Tim Degruyter, Petter Ostvik, Leonis Dedeyne, Robbe Vandeweyer, Chris Ogink, Thomas Bisaerts (libero)

 

 

 

Do zmagań w grupie C w sobotę przystąpiła drużyna Prefaxis Menen, która zmierzyła się na własnym boisku z zespołem Van Pelt Zoersel. Gospodarze od początku kontrolowali przebieg pojedynku. Po trzech setach zapisali go na swoją korzyść, zdobywając trzy punkty do tabeli.

 

W przyjęciu zagrywki skuteczniejsi byli goście, którzy wprawdzie popełnili więcej błędów, ale mieli też więcej pozytywnych odbiorów. Nie przełożyli tego jednak wystarczająco na atak, w którym korzystniej zaprezentowali się gospodarze. W polu serwisowym minimalnie skuteczniejsi byli gracze Prefaxis Menen, notując pięć asów serwisowych, czyli o jeden więcej niż rywale. W grze blokiem również okazali się o dwa punkty skuteczniejsi – siedem punktowych bloków.

 

W zespole Prefaxis Menen skuteczniejsi byli najlepiej punktującym graczem był Julien Winkelmuller, który zdobył dla swojego zespołu piętnaście punktów, notując trzy asy serwisowe. Janusz Górski do dorobku swojego zespołu dołoży dwa punkty.

 

Po przeciwnej stronie siatki liderem był Thomas Hofmans, zdobywając dla swojego zespołu dwanaście „oczek”, notując trzy asy serwisowe.

 

Prefaxis Menen – Van Pelt Zoersel 3:0 (25:018, 25:17, 25:17)

 

Składy drużyn:

 

Prefaxis Menen:

 

Van Pelt Zoersel:

 

 

Źródło: www.euromillionsvolleyleague.be / opracowanie własne