Bundesliga: Podział punktów i „rekordowy” set w siedemnastej kolejce

W siedemnastej kolejce niemieckiej Bundesligi doszło do jednego meczu, który zakończył się podziałem punktów, a także do niecodziennego zakończenia seta w innym starciu. Drugi set spotkania między TSV Herrsching i Netzhoppers Solwo Königspark KW zakończył się na przewagi przekraczające czterdzieści punktów.

 

W pierwszy meczu siedemnastej kolejki Bundesligi Berlin Recycling Volleys podejmował United Volleys Rhein-Main. Goście zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść jedynie w pierwszym secie. W trzech kolejnych partiach skuteczniejsi byli mistrzowie Niemiec, dopisując do tabeli trzy punkty.

 

Zarówno w przyjęciu, jak i w ataku dysproporcję między zespołami nie były duże. Mistrzowie Niemiec zanotowali przyjęcie na poziomie 59% skuteczności (33% przyjęcia perfekcyjnego), a to przełożyli na 55% grę w ataku. Goście w tych elementach zanotowali kolejno skuteczność na poziomie 56% (35% przyjęcia perfekcyjnego) i 43%. W polu serwisowym minimalnie korzystniej zaprezentowali się goście, notując osiem asów serwisowych przy sześciu po stronie rywali. Gospodarze zdominowali za to grę blokiem, zdobywając aż piętnaście punktów przy pięciu „oczkach” gości.

 

Najlepiej punktującym graczem Berlin recycling Volleys był Paul Carroll, który zdobył dla swojego zespołu szesnaście punktów przy 48% skuteczności w ataku, mając na swoim koncie jednego asa serwisowego. Najlepszym siatkarzem tego starcia został wybrany Adam White, który do dorobku zespołu dołożył czternaście „oczek” przy 67% skuteczności w ataku, mając na swoim koncie jeden punktowy blok i trzy asy serwisowe. Ponadto dołożył do tego grę w przyjęciu na poziomie 53% skuteczności.

 

W zespole gości najlepiej punktującymi zawodnikami byli Moritz Karlitzek i Lincoln Williams, którzy zdobyli po piętnaście punktów. Pierwszy z graczy zagrał na poziomie 45% skuteczności w ataku, mając w swoim dorobku jednego asa serwisowego i jeden punktowy blok, a do tego dołożył 61% przyjęcie zagrywki. Lincol Williams atakował ze skutecznością 38%. Najlepszym graczem w tym zespole został Robert Aciobanitei, który dołożył do dorobku swojego zespołu dziesięć punktów, atakując ze skutecznością 37%, notując w tym dwa asy serwisowe i jeden punktowy blok. Do tego dołożył 52% grę w przyjęciu zagrywki.

 

Berlin Recycling Volleys – United Volleys Rhein-Main 3:1 (23:25, 25:19, 25:20, 25:17)

 

MVP gold: Adam White

MVP silber: Robert Aciobanitei

 

Składy drużyn:

 

Berlin Recycling Volleys: Steven Marshall, Robert Kromm, Georg Klein, Graham Vigrass, Paul Carroll, Pierre Pujol, Luke perry (libero) oraz Aleksandar Okolić, Adam White, Kyle Russell

 

United Volleys Rhein-Main: Patrick Steuerwald, Robert Aciobanitei, Georg Escher, Tobias Krick, Moritz Karlitzek, Lincoln Williams, Julian Zenger (libero) oraz Jannis Hopt, Issei Otake

 

 

 

W kolejnym meczu siedemnastej kolejki ligi niemieckiej ekipa TSV Herrsching podejmowała Netzhoppers Solwo Königspark KW. Ten pojedynek dostarczył kibicom wielu wrażeń, a najwięcej emocji kibice mogli przeżywać w drugim secie, zakończonym na wysokie przewagi (43:41). Po trzech setach skuteczniejsi byli gospodarze, dopisując do tabeli komplet punktów.

 

W przyjęciu zagrywki korzystniej zaprezentowali się gospodarze, notując ten element na poziomie 55% skuteczności. Dobre przyjęcie przełożyli na 54% skuteczność w ataku. W polu serwisowym zanotowali osiem punktowych zagrywek, czyli o pięć więcej niż goście. Również w grze blokiem lepiej zaprezentowali się gracze TSV Herrshing, zdobywając tym elementem dziesięć punktów wobec sześciu po stronie rywali.

 

W TSV Herrshing najlepiej punktującym graczem był Christoph Marks, który zdobył aż dwadzieścia dwa punkty, atakując ze skutecznością 59%, mając na swoim koncie dwa asy serwisowe i jeden punktowy blok. Najlepszym graczem spotkania został Tom Stronbach, dokładając do dorobku swojego zespołu czternaście „oczek” przy 45% skuteczności w ataku, mając w swoim dorobku dwa punktowe bloki i dwa asy serwisowe. Ponadto zanotował grę w przyjęciu na poziomie 55% skuteczności.

 

Po przeciwnej stronie siatki najskuteczniejszym graczem był Björn Andrae, który zdobył dla swojego zespołu osiemnaście punktów przy 50% skuteczności w ataku, mając na swoim koncie jeden punktowy blok i jednego asa serwisowego. Ponadto dołożył grę w przyjęciu na poziomie 67% skuteczności. Najlepszym graczem w tym zespole został Luke Herr, dokładając do dorobku swojego zespołu dwa punkty, za pomocą asa serwisowego i punktowego bloku. Kamil Ratajczak zanotował 43% skuteczność gry w przyjęciu.

 

TSV Herrsching – Netzhoppers Solwo Königspark KW 3:0 (25:23, 43:41, 25:14)

 

MVP gold: Tom Stronbach

MVP silber: Luke Herr

 

Składy drużyn:

 

TSV Herrsching: Wilhelm Nilsson, Tom Stronbach, Michal Sladecek, Christoph Marks, Jose Pedro Gomes, Andre Brown, Ferdinand Tille (libero) oraz Martin Krüger, Johanness Kessler, Nicolai Grabmüller

 

Netzhoppers Solwo Königspark KW: Luke Herr, Robin Hafemann, Björn Andrae, Theo Timmermann, Paul Sprung, Nicola Poluga, Kamil Ratajczak (libero), Levin Gust (libero) oraz Sascha Uwe Kaleck, Jan-Philipp Krabel,

 

 

 

Trzecie spotkanie zostało rozegrane między drużyną TV Rottenburg a ekipą SVG Lüneburg. W tym starciu nie zabrakło emocji i mnóstwa woli walki. Pojedynek zakończył się dopiero po tie-breaku, a w nim zwyciężyli goście, którzy w meczu prowadzili wcześniej już 2:0. Chociaż gospodarze powrócili do walki i byli blisko odwrócenia losów meczu, dwa punkty do tabeli dopisali przyjezdni.

 

Obie drużyny zagrały bardzo porównywalnie w niemal każdym elemencie. W przyjęciu minimalnie skuteczniejsi byli goście, notując grę w przyjęciu na poziomie 54% skuteczności przy 53% po stronie rywali. W ataku już zdecydowanie skuteczniej zaprezentowali się przyjezdni, notując ten element na poziomie 51% skuteczności. W polu serwisowym lepiej zaprezentowali się siatkarze TV Rottenburg, posyłając aż osiem asów serwisowych, czyli o cztery więcej niż przeciwnicy. Również w bloku zaprezentowali się korzystniej. Zdobywając dwanaście „oczek” tym elementem przy dziewięciu po stronie rywali.

 

W zespole SVG Lüneburg najlepiej punktującym graczem, a zarazem MVP spotkania został Ryan Sclater, który zdobył dla swojego zespołu aż dwadzieścia cztery punkty przy 58% skuteczności w ataku. Zanotował w tym jeden punktowy blok.

 

W zespole gospodarzy najlepiej punktującym graczem był  Tim Grozer, który zdobył dla swojego zespołu dziewiętnaście punktów przy 48% skuteczności w ataku, mając w tym jeden punktowy blok i trzy asy serwisowe. Ponadto zanotował grę w przyjęciu na poziomie 47% skuteczności. Najlepszym graczem w tym zespole został Idner Faustino Lima Martins, który do dorobku swojego zespołu dołożył trzynaście „oczek” przy 44% skuteczności w ataku, mając w swoim dorobku dwa punktowe bloki. Do tego dołożył 63% przyjęcie zagrywki.

 

TV Rottenburg – SVG Lüneburg 2:3 (23:25, 18:25, 25:19, 27:25, 10:15)

 

MVP gold: Ryan Sclater

MVP silber: Idner Faustino Lima Martins

 

Składy drużyn:

 

TV Rottenburg: Federico Cipollone, Paul Henning, Lars Wilmsen, Feremnnc Nemeth, Johannes Schief, Tim Grozer, Dirk Mehlberg (libero) oraz Johannes Mönnich, Idner Faustino lima Martins,

 

SVG Lüneburg: Gijs van Solkema, Noah Baxpöhler, Cody Kessler, Matthias Pompe, Michel Schlien, Ryan Sclater, Tyler Koslowsky (libero) oraz Jannik Pörner, Adam Kocian, Raymond Szeto, Roy Ching

 

 

 

W czwartym meczu tej rundy zmagań ekipa SWD powervolleys Düren podejmowała VfB Friedrichschafen. Gospodarze postawili przeciwnikom skuteczny opór jedynie w pierwszym secie, kończąc go na swoją korzyść. W kolejnych trzech partiach grę kontrolowali wicemistrzowie Niemiec, dopisując do tabeli kolejne trzy punkty, czym umocnili się na fotelu lidera.

 

Wicemistrzowie Niemiec zagrali zdecydowanie lepiej w przyjęciu, notując ten element na poziomie 65% skuteczności, co przełożyli na 50% skuteczność w ataku. Również w polu serwisowym i grze blokiem zaprezentowali się lepiej. Zanotowali sześć asów serwisowych przy zaledwie jednym po stronie rywali, a także jedenaście punktowych bloków, czyli o cztery więcej niż gospodarze.

 

W VfB Friedrichshafen najlepiej punktującym graczem był David Sossenheimer, który zdobył dla swojego zespołu szesnaście punktów, atakując ze skutecznością 48%. W swoim dorobku zapisał cztery punktowe bloki i jednego asa serwisowego, a do tego dołożył 67% grę w przyjęciu zagrywki. Najlepszym graczem meczu został Tomas Kocian, dołożywszy do dorobku zespołu cztery „oczka”, mając w swoim dorobku dwa skuteczne bloki i jednego asa serwisowego. Bartłomiej Bołądź nie punktował w tym meczu, wchodząc jedynie na krótką zmianę w pierwszym secie.

 

W zespole gospodarzy najlepiej punktującym graczem był Edvarts Buivids, który zdobył piętnaście punktów przy 35% skuteczności ataku. Najlepszym graczem tej drużyny został Tim Broshog, który do dorobku swojego zespołu dołożył dziesięć punktów, atakując ze skutecznością 56%, mając w tym jeden punktowy blok.

 

SWD powervolleys Düren – VfB Friedrichshafen 1:3 (25:23, 18:25, 19:25, 17:25)

 

MVP gold: Tomas Kocian

MVP silber: Tim Broshog

 

Składy drużyn:

 

SWD powervolleys Düren: Julius Firkal, Tim Broshog, Edvarts Buivids, Stijn D’Hulst, Karli Allik, Michael Andrei, Blair Bann (libero) oraz Romans Sauss, Marvin Prolinghuer, Gilles Braas

 

VfB Friedrichshafen: Andreas Takvam, Athanasios Protopsaltis, Daniel Malescha, Scott Kevorken, Tomas Kocian, Markus Steuerdwald (libero) oraz Bartłomiej Bołądź, David Sossenheimer, Jakob Günthör

 

 

 

W ostatnim meczu siedemnastej kolejki ligi niemieckiej zespół Bergische Volleys podejmował ekipę Volleyball Bisons Bühl. Pierwszy set z przewagą czterech punktów padł łupem gości, lecz w kolejnej partii szalę zwycięstwa przechylili na swoją korzyść gospodarze. Ostatecznie po czterech setach ze zwycięstwa mogli się cieszyć przyjezdni, dopisując do tabeli trzy punkty.

 

Zarówno w przyjęciu, jak i w ataku lepiej zaprezentowali się goście, notując te elementy kolejno na poziomie 48% (31% przyjęcia perfekcyjnego) i 57% skuteczności. W polu serwisowym minimalnie lepsi byli przyjezdni, posyłając dziesięć asów serwisowych przy dziewięciu po stronie rywali. W grze blokiem skuteczniejsi byli jednak gospodarze, zdobywając w ten sposób dziewięć „oczek”, czyli o trzy więcej niż goście.

 

W zespole gości najlepiej punktującym graczem był Iurii Kruzkhov, który zdobył aż dwadzieścia cztery punkty, atakując ze skutecznością 54%, a w swoim dorobku zapisał dwa punktowe bloki i dwa asy serwisowe. Najlepszym graczem meczu został Nzeza Mayaula, dokładając do dorobku swojego zespołu osiemnaście „oczek” przy 63% skuteczności w ataku, a w swoim dorobku zanotował jeden punktowy blok.

 

W zespole gospodarzy najlepiej punktującym graczem był Rutger Zoodsman, zdobywając dla swojego zespołu siedemnaście punktów przy 39% skuteczności w ataku, a w swoim dorobku miał dwa punktowe bloki i dwa asy serwisowe. Najlepszym zawodnikiem w tym zespole został Ossi Rumpunen, który do dorobku swojego zespołu dołożył piętnaście punktów przy 44% skuteczności gry w ataku, a w swoim dorobku zanotował jeden punktowy blok. Do tego dołożył przyjęcie na poziomie 54%.

 

Bergische Volleys – Volleyball Bisons Bühl 1:3 (21:25, 25:23, 18:25, 23:25)

 

MVP gold: Nzeza Mayaula

MVP slber: Ossi Rumpunen

 

Składy drużyn:

 

Bergische Volleys: Andrew Benz, Gerrard Lipscombe, Johannes Tille, Rutger Zoodsman, Ossi Rumpunen, Mart van Werkhoven, Oliver Gies (libero) oraz Nicolas Borgeaud

 

Volleyball Bisons Bühl: Iurii Kruzkhov, Yannick Goralik, Nzeza Mayaula, Masahiro Yanagida, Mario Schmidgall, Corbin Balster, Tomas Ruiz (libero) oraz Tim Stöhr, Chris Zuidberg, Felix Orthamann

 

 

 

Źródło: http://www.volleyball-bundesliga.de /opracowanie własne