Rossard na kolejny rok w Asseco Resovii

Asseco Resovia Rzeszów jest kolejnym polskim klubem, który rozpoczął już budowanie składu na następnych sezon. Na przedłużenie umowy z rzeszowianami zdecydował się francuski przyjmujący Thibault Rossard, dla którego będzie to już trzeci rok spędzony w barwach klubu z Podkarpacia. W obecnych rozgrywkach Francuz jest podstawowym zawodnikiem w zespole Andrzeja Kowala.

 

W Polsce na dłużej 

 

Thibault Rossard przed przyjściem do Asseco Resovii Rzeszów występował tylko w lidze francuskiej, gdzie bronił barw Spacer’s Touluse, a następnie przeniósł się do Arago de Sete. Po zakończeniu rozgrywek 2015/2016 Francuz postanowił zmienić otoczenie i opuścić rodzimą ligę. Jego wybór padł na Asseco Resovię Rzeszów, w której szybko przebił się do wyjściowego składu. Podczas swojego pierwszego sezonu w PlusLidze Rossard występował głównie jako atakujący, co było związane głównie z kontuzjami Gavina Schmitta i Jochena Schöpsa. W połowie sezonu Francuz wrócił na swoją nominalną pozycję i niejednokrotnie prowadził drużynę do zwycięstwa, na koniec sezonu zajmując czwarte miejsce w PlusLidze. Thibault Rossard zdecydował się na przedłużenie umowy na rozgrywki 2017/2018, gdzie również szybko zadomowił się w wyjściowym składzie, zarówno w zespole Roberto Serniottiego, jak i Andrzeja Kowala.

 

W obecnym sezonie Thibault Rossard wystąpił w 64 setach PlusLigi, zdobywając w nich 225 punktów, co jest drugim wynikiem pod względem ilości w szeregach Asseco Resovii. Francuz znajduje się również na dziewiątym miejscu w rankingu najlepiej przyjmujących zawodników PlusLigi. W obecnym sezonie ligowym rzeszowianie walczą nie tylko na krajowym podwórku, ale również w Pucharze CEV, gdzie są już blisko awansu do półfinałów. W PlusLidze rzeszowianie walczą o pozostanie w pierwszej szóstce, co da im awans do fazy play-off i możliwość gry o medale.

 

Thibault Rossard jest już trzecim zawodnikiem, który zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Asseco Resovią Rzeszów. Wcześniej nowe umowy z rzeszowskim klubem podpisali Bartłomiej Lemański oraz Mateusz Masłowski.

 

 

 

Źródło: informacja własna/Asseco Resovia TV