Patrick Duflos od przyszłego sezonu na czele Tours VB

Dotychczasowy szkoleniowiec Cuprum Lubin, Patrick Duflos, który przed tym sezonem dołączył do plusligowej drużyny, nie zostanie w Polsce na kolejny rok. Francuz zdecydował się na powrót do ojczyzny i w nadchodzących rozgrywkach stanie na czele Tours VB, z którym pożegna się Cedric Enard zamierzający skupić się głównie na pracy z reprezentacją Francji. 

 

Powrót do Francji

 

Patrick Duflos większość swojej kariery trenerskiej spędził w lidze francuskiej, gdzie skupiał się na pracy z Arago de Sete. Przed startem rozgrywek 2017/2018 szkoleniowiec zdecydował się na podjęcie nowego wyzwania i postanowił związać się z Cuprum Lubin, przejmując je po Gheorghe Cretu. Pod wodzą Francuza lubinianie prezentują się całkiem nieźle, nadal pozostając w walce o wejście do pierwszej szóstki, co oznacza możliwość gry w fazie play-off PlusLigi. Pewne jest już jednak to, że w kolejnych rozgrywkach na ławce trenerskiej zespołu z Lubina nie zobaczymy Patricka Duflos, który zdecydował się na powrót do ojczyzny. Francuz ponownie stanie na czele drużyny z Ligue A, a tym razem będzie to Tours VB.

 

 

Najważniejsza jest reprezentacja 

 

Dotychczasowy trener Tours VB, Cedric Enard zdecydował, że po zakończeniu obecnych rozgrywek chce poświęcić się tylko pracy z reprezentacją Francji, gdzie jest asystentem Laurenta Tillie. Głównym powodem decyzji Enarda są mistrzostwa świata, które w tym roku zakończą się dopiero pod koniec września. Łączenie pracy z klubem i kadrą w tym roku będzie niezwykle trudne, ponieważ późne zakończenie turnieju we Włoszech i Bułgarii uniemożliwia szkoleniowcom udział w sezonie przygotowawczym przed startem rozgrywek ligowych. Siatkarze Tours VB w chwili obecnej są na drugim miejscu w tabeli i chcą walczyć o mistrzostwo kraju oraz europejskie puchary. Oznacza to, że wrzesień będzie dla zawodników bardzo pracowity, ponieważ będą chcieli jak najlepiej przygotować się do nowych wyzwań. Właśnie z tego powodu Cedric Enard postanowił zrezygnować z prowadzenia Tours VB i jego miejsce zajmie Patrick Duflos.

 

 

 

Źródło: informacja własna