LM, gr. D: Trzecia wygrana Noliko Maaseik. Arkas Izmir nadal bez zwycięstwa

Ostatni zespół grupy D Ligi Mistrzów w piątej kolejce podejmował Noliko Maaseik. Spotkanie to od początku do końca toczyło się pod dyktando przyjezdnych, którzy wygrali w trzech setach. Siatkarze Arkasu Izmir nie zaprezentowali się dobrze w konsekwencji czego przegrali mecz i nadal mają na swoim koncie jeden punkt.

 

Premierowa odsłona spotkania rozpoczęła się od gry punkt za punkt, a na tablicy wyników co chwilę widniał remis (3:3). Jako pierwsi znaczne prowadzenie osiągnęli siatkarze Noliko Maaseik (7:4) i to oni na pierwszej przerwie technicznej byli w lepszej sytuacji (8:4). Na boisku wyraźnie dominowali przyjezdni, którzy stopniowo powiększali przewagę (11:7, 13:7). Na drugą obowiązkową pauzę w grze zespoły zeszły przy stanie 16:8 dla belgijskiej drużyny. Gospodarze nie prezentowali swojej siatkówki i popełniali dużo błędów. W decydującą część partii ekipy wkraczały przy wyniku 20:10 na korzyść gości, którzy pewnie zmierzali po zwycięstwo w pierwszym secie. Ostatecznie odsłona ta zakończyła się zdecydowaną wygraną Noliko Maaseik (25:16).

 

Początek kolejnego seta był znacznie bardziej wyrównany niż poprzedni. Zawodnicy obu zespołów toczyły ze sobą zaciętą grę na siatce, ale na pierwszą przerwę techniczną zespoły zeszły przy dwupunktowym prowadzeniu Arkasu Izmir (8:6). Po czasie przyjezdni odrobili straty i doprowadzili do remisu (11:11). Od tego momentu gra się wyrównała, ale na drugą obowiązkową pauzę zespoły zeszły przy przewadze Noliko Maaseik (16:14). Po wznowieniu dwa „oczka” zdobyli gospodarze i na tablicy ponownie pojawił się remis (16:16). W decydującą część seta zespoły wkraczały przy stanie 20:18 na korzyść belgijskiej drużyny, która stopniowo zmierzała po zwycięstwo również w tej odsłonie.

 

Jako pierwsi w trzecim secie dwa „oczka” przewagi uzyskali siatkarze Arkasu Izmir (5:3), ale ich rywale szybko doprowadzili do remisu (6:6), a na pierwszej przerwie technicznej w lepszej sytuacji byli przyjezdni (8:7). Po wznowieniu wicemistrzowie Belgii powiększyli prowadzenie (10:7), którego nie oddawali (12:10), a na drugą obowiązkową pauzę zespoły zeszły przy stanie 16:14 na korzyść przyjezdnych. Po powrocie na boisku siatkarze z Maaseik kontynuowali dobrą grę (17:15). W decydującą część seta zespoły wkraczały przy wyniku 21:17 dla gości, którzy pewnie zmierzali po zwycięstwo w tej odsłonie i całym meczu. Ostatecznie partia ta zakończyła się wygraną Noliko Maaseik 25:21 , a w całym meczu zawodnicy z Belgii triumfowali 3:0.

 

 

Arkas Izmir – Noliko Maaseik 0:3 (16:25, 21:25, 21:25)

 

 

Składy zespołów:

 

Arkas Izmir: Nikola Jovović, Mert Matić, Gokhan Gokgoz, Yigit Gulmezoglu, Adis Lagumdzija, Hasan Sikar, Burak Mert (libero) oraz Mustafa Koc, Cagatay Durmaz, Joao Paulo Pereira Bravo

 

Noliko Maaseik: Jolan Cox, Timo Tammemaa, Jay Blankenau, Nicolas Bruno, Kamil Rychlicki, Dane Mijatović, Just Dronkers (libero) oraz Stef Van Heyste

 

 

 

Źródło: Informacja własna