LM, gr. A: Cucine Lube z kompletem punktów

Zespół Knack Roeselare w piątej kolejce Ligi Mistrzów podejmował drużynę Cucine Lube Civitanova. Siatkarze włoskiej ekipy rozpoczęli mecz od mocnego wejścia w pierwszym secie, nie tracąc inicjatywy w dwóch kolejnych odsłonach. Ostatecznie po trzech setach dopisali do tabeli trzy punkty.

 

Mecz rozpoczęli korzystniej Włosi, obejmując już na starcie pięciopunktowe prowadzenie (5:0). Gospodarze zatrzymali serię rywali (1:5), lecz w dalszym ciągu na prowadzeniu utrzymywali się przyjezdni, którzy wysoko prowadzili także na pierwszej przerwie technicznej (8:2). W dalszej fazie seta powiększali swój dorobek punktowy, wykorzystując słabszą dyspozycję rywali. Chociaż mistrzowie Belgii próbowali odrabiać straty, na drugim czasie technicznym w dalszym ciągu na prowadzeniu utrzymywali się goście (16:9). Ostatecznie nie wypuścili z rąk swojej przewagi, zapisując wyraźnie pierwszą partię na swoją korzyść (25:16).

 

Drugi set rozpoczął się wymiana uderzeń (1:1). Zespoły od początku nawiązały miedzy sobą walkę, a na pierwszej przerwie technicznej minimalnie prowadzili gospodarze (8:7). W dalszej fazie seta między drużynami trwałą wyrównana walka, a na tablicy wyników co chwilę pojawiał się remis. Jeszcze przed drugim czasem technicznym na dwupunktowe prowadzenie wyszli gospodarze (14:12), ale goście szybko odrobili straty i to oni zeszli na obowiązkowa pauzę w grze z przewagą (16:14). W końcowym fragmencie seta zespoły nie zwalniały tempa, tocząc ze sobą w dalszym ciągu zaciętą wymianę uderzeń. Ostatecznie druga partia padła łupem drużyny z Włoch (25:23).

 

Trzecią partię korzystniej rozpoczęli mistrzowie Belgii, którzy już na początku wypracowali sobie czteropunktowe prowadzenie (5:1). Siatkarze z Włoch szybko powrócili do gry, próbując doprowadzić do remisu. Na pierwszej przerwie technicznej W dalszym ciągu jednak prowadzili gospodarze (8:6). Po powrocie na boisko utrzymywali swoją przewagę, lecz Włosi nie tracili z nimi kontaktu. Kibice ponownie mogli obserwować zacięty i emocjonujący fragment gry, a na drugim czasie technicznym dwupunktowe prowadzenie obejmowali przyjezdni (16:14). W końcowej fazie trzeciej partii goście utrzymywali po swojej stronie minimalny komfort bezpieczeństwa i zakończyli mecz na swoją korzyść (25:23).

 

Knack Roeselare – Cucine Lube Civitanova 0:3 (16:25, 23:25, 23:25)

 

Składy drużyn:

 

Knack Roeselare: Angel Trinidat, Hedrik Tuerlinckx, Pieter Coolman, Matthias Verhanneman, Arno Van De Velde, Ruben Van Hirtum, Stijn Dejonckheere (libero) oraz Sander Depovere, Lou Kindt

 

Cucine Lube Civitanova: Tsvetan Sokolov, Davide Candellaro, Taylor Sander, Osmany Juantorena, Micach Christenson, Enrico Cester, Jenia Grebennikov (libero)

 

Źródło: Informacja własna